Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (30 ЈУЛИ, 2018)

Лав

Ќе ја имате можност вашиот уметнички талент да го искористите на добар начин. Креативноста ќе ви помогне многу и соработката ќе се одвива одлично. Не двоумете се да започнете нова активност! Имате добри шанси да успеете професионално и во бизнисот.

Девица

Снаодливоста, брзината и способноста за предвидување ќе ви бидат главните адути денеска. Вагите кои се во врска ќе имаат повеќе време за себе зашто партнерот ќе биде презафатен со работата. На некои Ваги им следи и кратко раздвојување со партнерот поради неодложен пат.

Вага

Некои разочарувања од минатото конечно ќе ги оставите зад себе. Избегнувајте ги конфликтите, но ако се најдете во таква ситуација, бидете мудри. Ова посебно важи за оние кои се во работен однос. Од некои работи ќе мора да се одречете  и да прифатите дека повеќе не се дел од вашиот живот. Ова се однесува на вашите бивши партнери кои упорно се обидуваат да ве вратат во живот.

Шкорпија

Ќе бидете во многу добро расположение и способни да стапите во контакт и да се поврзете перфектно со секого околу вас. Како и да е, вашата финансиска ситуација би можело да ве вознемири. Во вечерните часови може да заминете на забава. Бидете внимателни и избегнувајте ги шегите кои можат да ги повредат чувствата на другите луѓе.

 

1 2 3

Прегледи:
29