СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (01 МАЈ 2018)

Овен 

Потрудете се да размислувате малку поразумно кога се работи за љубовта и романсата. Можеби ќе треба да бидете малку повнимателни за да го добиете она што го сакате. Во главно, ова ќе ви биде еден од чудните денови, едно ќе правите, а друго ќе мислите.

Бик

Денот ќе ви започнме со многу обврски. По завршувањето на тие обврски, вечерта поминете ја со партнерот и опуштете се, ќе ви биде потребно. Слободните јарци нека го искористат времето за да поспијат час-два повеќе.

Близнаци

Утрото ќе го започнете со мало нерасположение, но до крајот на денот испијте релаксирачко кафе со пријателите и тие веднаш ќе ја подигнат вашата енергија и ќе го подобрат вашето расположение.

Рак

Денот започнете го со позитивни мисли, и тие позитивно ќе делуваат на вас. Внимавајте на своето здравје, можни се нарушувања поради алергии. Очекувајте повик од личност од странство.

Продолжува на страна:  1  2  3
Коментари

коментари