Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 ДЕКЕМВРИ 2021 ГОДИНА

Вагата се чувствува одлично, Јарецот мора да поведе сметка за здравјето, Бикот е уморен од животот и луѓето, Стрелецот е пред важна одлука.

 

ОВЕН

Избегнувајте било какво форсирање на деловни промени бидејќи денешниот ден не е поволен за работа. Размислувате за прекинување на врска и се обидувате да донесете конечна одлука. Понекогаш не гледате решение. Ве мачат болки во нозете.

БИК

Многу сте интуитивни и лесно наоѓате нови деловни можности и решенија кои ви се потребни. Некоја личност од минатото се враќа во вашиот живот. Ве очекува обнова на љубовна врска. Водете сметка за здравјето.

БЛИЗНАЦИ

Задоволни сте со работата која ја најдовте преку пријател. Може да очекувате стабилност на ова поле. Партнерот понекогаш ви пренесува нервоза, но се обидувате да ја подобрите комуникацијата со него. Генерално добро здравје.

РАК

Разочарани сте бидејќи не успеавте да ги остварите сите свои планови. Деловната ситуација ви е во стагнација. На љубовно поле сте несигурни. Поранешната љубов ви е достапна, но тоа не е она што го посакувате. Потребен ви е сон.

ЛАВ

Можни се многу компликации кои ве оптеретуваат на деловно поле. На љубовно поле сѐ се одвива онака како што сте замислиле. Може да очекувате добар период за љубов. Внесувајте магнезиум.

ДЕВИЦА

Можно е да настанат големи деловни промени кои ќе треба да ги прифатите во наредниот период. Ова не е премногу поволен ден за нови љубовни познанства. Приуштете си себеси некое задоволство.

ВАГА

Не очекувајте премногу на деловно поле денес. Потребно ви е многу трпени за да ги решите проблемите од минатото. Сакате да се смирите со личноста која ви се допаѓа. И нудите компромиси. Можни се проблеми со видот.

ШКОРПИЈА

Максимално сте посветени на работата и своите цели. Пред вас е поволен период за остварување на добри резултати. Лесно се впуштате во нова врска. Личноста која ви се допаѓа ќе покаже дека гаи емоции кон вас. Проблеми со несоница.

СТРЕЛЕЦ

Потребно е да покажете иницијатива во деловното опкружување, ако сакате да ги остварите своите цели. Личноста која ви се допаѓа ќе покаже дека симпатиите се обострани. Пред вас е добар период за љубов. Можен е зголемен притисок.

ЈАРЕЦ

Доколку барате нова работа, ќе бидете задоволни. Доаѓате до можност каква што ви е потребна. Важно е со саканата личност искрено да разговарате за сѐ што ви лежи на душа. Имате проблеми со кичмата.

ВОДОЛИЈА

Ќе имате можност да ги разјасните проблемите кои ве мачат. Пред вас е добар период. Комуникацијата со саканата личност може да кулминира во огромна расправија во наредниот период. Проблеми со стомакот.

РИБИ

Ако покажете одлучност, ќе имате можност да напредувате на деловно поле и да ги промените работите. Во однос на саканата личност, постојат доста проблеми кои не можете да ги решите лесно. Можни се и проблеми со коските.

Прегледи:
1135
Објавено на:
30.11.2021