Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 СЕПТЕМВРИ 2020 ГОДИНА

Денес за Девиците е идеален ден за љубов, Раковите треба да се посветат на средување на нештата околу нив а Стрелците ги очекува семеен собир со роднините..ОВЕН

Незадоволни сте и нерасположени, а тоа ќе го „истресите“ на некој кој воопшто не е нити крив нити должен. Настојувајте да се смирите и да се контролирате без да повредите некој само затоа што вашиот ден започнал лошо. Намалете со конзумирањето слатко.

БИК
Незадоволни сте и тоа се забележува на вас денес. Тажни сте без претерана причина за тоа особено им паѓа тешко на луѓето околу вас. Ќе бидете нервозни.

БЛИЗНАЦИ
Пријателите очекуваат да ги повикате на некој вид домашна забава, скара или пијанка. Доколку сте планирале еднодневен излет во природа, сега е вистински миг. Здравјето ви е одлично.

РАК
Никој не е посреќен од вас кога сте во можност да се посветите на некој вид на средување на нештата околу вас. Доколку сте во можност денес посветете се малку на себеси. Проверете ја диоптријата.

ЛАВ
Иако сте го искористиле одморот, сакате да одите во природа и да поминете ден со пријателите. Воедно ќе се чувствувате подготвени за работата која ви предизвикува стрес. Минлива нервоза.

ДЕВИЦА
Денешниот ден е идеален за љубов, ќе бидете сосема искрени, затоа што знаете да претерувате со отвореноста па можно е да му кажете некои нешта на партнерот кои се искрени но не и пријатни. Ќе ве мачи несоница.

ВАГА
Партнерот е подготвен да ви пружи поддршка, но потребно е самите да увидите и да престанете да се грижите околу се. Ќе чувствувате умор.

ШКОРПИЈА
Би можеле денот да го поминете смислувајќи какво изненадување да му приредите на партнерот, но тоа и не е баш најдобра идеа затоа што би можеле да се најдете во непријатна ситуација со тоа што ќе одбие да учествува во вашите игри. Бидете трпеливи.

СТРЕЛЕЦ
Денот поминете го со своите домашни. Возможна е посета на роднините, но средбата ќе ви годи. Семејното собирање е дел од убавата традиција. Ќе се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ
Љубовта влијае врз вашето расположение, некој со своите манири умее да ве подигне до облаците или да ги исполни вашите очекувања. Потребен ви е мир.

ВОДОЛИЈА
За да ги ачувате вашите деловно-финансиски интереси, морате да се посегнете по мало кукавство или да ги заобиколите правилата. Напнати сте.

РИБИ
Недоразбирањата кои повремено ве пратат со саканата личност, не се безначајни, но не се нити тема која треба упорно да се повторува. Подобро е да ги усогласите разликите кои ги имате. Стомачни проблеми.

Прегледи:
791
Објавено на:
10.09.2020