Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 СЕПТЕМВРИ 2020 ГОДИНА

Денес Близнаците ќе делуваат динамично и снаодливо, Шкорпиите ги очекува романтична и возбудлива забава а Водолиите треба да испланираат заедничко излегување со пријателите..

ОВЕН
Се грижите за тоа да оставите позитивен впечаток и поради тоа ги преувеличувате своите барања. Без оглед на исценираното повторување, добивате поддршка и некој со симпатии ги оценува вашата појава и настап. Можен замор.

БИК
Не можете се да држите под будно око. Подобро е да планирате љубовна средба или забава во друштво на саканата личност. Се наоѓате во одлично психо-физичка форма.

БЛИЗНАЦИ
Делувате динамично и снаодливо пред својата околина, така добивате комплименти на различни страни. Важно ви е да оставите добар впечаток на соработниците. Немате тегоби.

РАК
Чувствувате потреба да доведете се во ред на работното место, но тоа го правите на лош начин или во погрешен миг. Исправете ги своите грешки пред да ја изгубите наклонетоста на колегите. Напнати сте.

ЛАВ
Нема причина зошто да се чувствувате несигурни поради некои случувања или да ја прикривате вистината во средбата со саканата личност. Потрудете се правилно да ги објасните своите намери. Ќе ви годи опуштање и повеќе сон.

ДЕВИЦА
Залудно размислувате за некоја возбудлива средба која не е сигурна или е околу погрешна особа која моментално не е во вашиот емоционален домет. Минлива нервоза.

ВАГА
Немојте да дозволите некој во вас да поттикнува ниски страсти или желба за натпревар, размислете за последиците после ривалството. Донесувајте одлуки со ладна и мирна глава а не кога ви пулсира крвта. Ќе бидете под стрес.

ШКОРПИЈА
Дозволете си на себеси некоја романтична и возбудлива забава во друштво на блиска личност, тоа ќе ви годи. Партнерот очекува емоционално внимание и топлина. Се наоѓате во одлична форма.

СТРЕЛЕЦ
Понекогаш е тешко да се прифатат различните ограничувања кои постојат во љубовниот живот. Избегнувајте непотребни возбуди и кокетирање со една личност. Сочувајте ја емоционалната дискреција. Ќе ви годи повеќе сон.

ЈАРЕЦ
Не ви е јасно дали некој си поигрува со вашата доверба или тоа е поради некој неспоразум во деловниот договор. Соработниците нема да дозволат да трпите неправда. Здравјето ви е одлично.

ВОДОЛИЈА
Веќе сте ги смириле своите страсти кога е во прашање работата. Ќе треба подобро да се занимавате со таа идеи и да почнете да организирате заедничко излегување со пријателите.

РИБИ
Интересно е како волјата за потполно предавање во работата ви се укажува само тогаш кога чувствувате можност за остварување на некој од вашите цели. Краткотрајна главоболка.

Прегледи:
691
Објавено на:
11.09.2020