Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 АВГУСТ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Денес, Овните се под влијание на измешани чувства, а Венера во Девица, па тоа е како да барате расправија со сите околу вас. Сакате да ги задоволите вашите потреби без разлика на другите, и тоа не е баш најлесната работа на светот. Дури и ако ги постигнете своите намери, нема да бидете целосно задоволни бидејќи повредивте некој драг. Ако ги надминете вообичаените рамки на размислување, можете да најдете решение што ќе одговара на секого.

БИК
Денес, можеби некој би сакал да ги вовлече Биковите во расправија што не е ваша, и ќе имате проблем да излезете од несакана задача – бидејќи Меркур е многу незгоден кај Лавот. Отпрвин, ќе се обидете да се вклучите што е можно помалку, за да можете непречено да продолжите со вашите планови. Ако побегнете, ситуацијата може да се преврие, па подобро да не правите онолку колку што не сакате да се вклучите. Опуштете се и покажете сочувство, вашата улога може да биде поважна отколку што си мислите.

БЛИЗНАЦИ
Близнаци, вашата планета Меркур се бунтува против електрифицираниот Уран и ви отвора цела низа нови идеи, не извлекувајќи корист од фактот дека моментално се наоѓа во прилично непријатен Лав. За жал, спроведувањето на овие идеи во пракса може да биде многу тешко за вас. Наместо да се фрустрирате обидувајќи се да бидете продуктивни, уживајте во вашите идеи додека траат. Некои од нив ќе ни се најдат подоцна, затоа одлучете кои се реални, а кои не.

РАК
Раковите би сакале да го поминат денот со себе затоа што сте свесни колку ви значат моментите во кои сте во контакт со вашата внатрешност. Овој пат, семејните обврски може да ја попречат таа желба и да ја одложат за друго време. Не дозволувајте разочарувањето и негативноста да ве спречат да уживате. Откако ќе се ослободите од желбата за осаменост, ќе ви биде драго да имате луѓе околу вас со кои ќе можете да ги споделите вашите заклучоци.

ЛАВ
Ќе изгледа како некој да им поставил на Лавовите невозможна мисија, бидејќи се што ќе се обидете да направите само ќе испадне уште покомплицирано отколку на почетокот. затоа треба да му помогнете на Меркур во вашиот знак да ве разоткрие. За среќа, вие сте способни да ги комбинирате вашите способности и трпение и покрај тоа што имате повеќе работа отколку што би сакале. Стегнете ги забите и направете го тоа бидејќи колку побрзо започнете, толку побрзо ќе завршите.

ДЕВИЦА
Девици, вашиот владетел, комуникативен Меркур комуницира со бунтовниот Уран и денес може да ви донесе недоразбирања, бидејќи во вас е и неволен Лав. И покрај ова, вие сте полни со идеи и ви е тешко да се држите до правилата. Не бидете измамени да мислите дека прескокнувањето на некои обврски ќе ви заштеди време. Наместо тоа, продолжете да ги разгледувате сите опции додека вашиот план не созрее. Се исплати да се чека бидејќи планот ќе важи.

ВАГА
Ваги, дајте си доволно време внимателно да ја испланирате финансиската конструкција, за која ви треба некој добар советник. Иако недостатокот на пари не е најпријатна ситуација, подобро е да знаете што правите на празниците отколку да чекате додека не е предоцна. Направете разумен буџет денес додека не видите се јасно, а потоа држете се до поставениот план за наредните денови.

ШКОРПИЈА
Шкорпиите стигнаа до крајот на ќорсокакот и не гледате излез од моменталната дилема. и бидејќи Марс е во Девица, за вас е уште полошо. Во моментот кога вашиот стрес ќе ги достигне своите крајности, ќе добиете ненадејно решение. Не радувајте се прерано бидејќи ве очекуваат уште неколку потешки пресеци на патот по кој одите. Не излегувајте од патот поради моменталната ситуација. Наместо тоа, останете фокусирани на вашата цел.

СТРЕЛЕЦ
Стрелците сметаат дека некој би можел премногу да се вклучи во вашите дневни планови ако ги споделите со другите. Премногу сте страсни за вашите желби, па не сакате да поттикнувате непотребен отпор кога другите ги слушаат вашите идеи. Запомнете дека вашите тековни потреби се надвор од вашите граници, затоа не ги споделувајте со другите додека не видите сами како можете да се однесувате во одредени ситуации. Дискрецијата е вашиот најдобар избор засега.

ЈАРЕЦ
Ве привлекуваат два сосема различни планови, драги Јарци. Придржувањето кон оригиналната насока е поконзервативен пристап, но ви носи најбрзо решение. Ако не можете да ги издржите промените, шансите за успех се многу мали. Размислувањето за ризикот е возбудливо и сте загрижени за можноста да пропуштите интересна опција за безбедна игра. Сепак, не навлегувајте главно во деталите. Одвојте еден или два дена за да соберете доволно информации за вистинскиот чекор.

ВОДОЛИЈА
Иако сега сте во центарот на вниманието, Водолијата всушност би сакала да биде што е можно незабележителна. Иако вашите најинтимни желби ги чувате длабоко во себе овој пат, нема да можете да го избегнете мешањето на другите луѓе. За среќа, вашиот владетел Уран ја подигнува вашата емоционална интелигенција преку врски со паметниот Меркур и емоционалната Месечина. Ако сте свесни за вашите промени во расположението, тоа не мора да значи дека сите други треба да знаат, затоа, воздржете се од ненадејни испади.

РИБИ
Чувствувате дека Рибите би можеле да бидат премногу вклучени во вашите дневни планови доколку ги споделите со другите. Премногу сте страсни за вашите желби, па не сакате да поттикнувате непотребен отпор кога другите ги слушаат вашите идеи. Запомнете дека вашите тековни потреби се надвор од вашите граници, затоа не ги споделувајте со другите додека не видите сами како можете да се однесувате во одредени ситуации.

Прегледи:
825
Објавено на:
11.08.2021