Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Им давате преголемо значење на луѓето кои ве осудуваат само од сопствената досада. Вашата љубовна врска е само ваша, за неа не треба да се грижат оние од околината. Ако го игнорирате она што другите го зборуваат, ќе сфатите дека на вашата љубовна врска не и недостасува ништо.

БИК
Преокупирани со партнерства и дилема за некаков вид инвестиции. Од вас се очекува да се прилагодите, а вашата реакција е потребата да избегате. Совет е да истраете во сè, бидејќи добивката што можете да ја остварите не е занемарлива.

БЛИЗНАЦИ
Преокупирани сте со финансиски грижи. Многу не зависи од вас, па затоа не е паметно да се оптеретувате со работи за чие решение немате моќ. Бидете трпеливи, конкретната помош доаѓа од близок пријател кој најверојатно е во странство.

РАК
Одите преку глава низ ѕидот. Уморни сте од чекање и тапкање во место. Мислите дека ќе се смирите ако веднаш ги решите сите заплеткувања и сомнежи кои ве мачат веќе некое време. Не бидете избрзани, бидејќи грешките што би ги направиле денес може да бидат непоправливи.

ЛАВ
Се чувствувате како да сте блокирани, како да се осуетени сите ваши обиди да решите нешто на дипломатски начин. Избегнувајте конфликти со властите и побарајте поддршка од помлади соработници кои се сочувствителни кон вас во овој период.

ДЕВИЦА
Не исполнувавте некои семејни обврски на време, па дојде моментот кога веќе нема одложувања. Наместо да се лутите на себе затоа што си дозволивте да го сторите тоа, веднаш фатете се за работа и оставете ја анализата на ситуацијата за уште еден ден.

ВАГА
За секој динар треба да работите напорно. Потпрете се единствено на своите способности, работа, напор и жртви, само на тој начин ќе постигнете задоволителен успех. Сите пари што ќе ви дојдат на побрз и полесен начин ќе одат на тој начин.

ШКОРПИЈА
Вашиот авторитет е во преден план. Иако ви се допаѓа кога ви веруваат и ве прашуваат за вашето мислење, има денови кога не ви се допаѓа. Сега е таков момент. Итно ви треба пауза. Не двоумете се, почастете се со малку задоволство и подолга пауза.

СТРЕЛЕЦ
Го започнувате денот полн со енергија. Вие сте невообичаено креативни и самодовербата се заканува да прерасне во ароганција. Воздржете ја еуфоријата бидејќи кога ќе се реши нешто важно, ќе ви треба мислење од луѓе кои сега не ги почитувате.

ЈАРЕЦ
Наизглед тивок ден може да се претвори во фијаско, особено ако се обидете да импровизирате нешто што не треба да правите. Моќта на справување во нови ситуации е одраз на паметните луѓе, но не е крај на светот дури и ако понекогаш се откажувате.

ВОДОЛИЈА
Преокупирани сте со грижи што сами сте ги смислиле и решавате проблеми што сепак би можеле да се случат. Вашата деконцентрација и однесување на работа може да ве чини многу, па затоа е подобро да започнете со време и да ја одделите реалноста од вашата имагинација.

РИБИ
Од една страна имате луѓе посупериорни од вас, а од друга страна оние кои се под вас и го чекаат вашиот потег, од кои зависи нивната судбина. За да ги задоволите сите, треба да одмерите правилно. Бидете решени, вашето чувство за правда ќе победи.

Прегледи:
549
Објавено на:
11.01.2021