Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 ДЕКЕМВРИ 2020 ГОДИНА

ОВЕН
До вас пристигнуваат позитивни вести во врска со работата. Не е необично денес да размислувате за тоа, иако денот е совршен за необавезен провод. Ниѓто чудно затоа што ви пристигнува глас со кој сте деловно поврзани. Искористете ја таа привилегија.

БИК
Не сте во форма, а работа имате преку секоја мерка. Не сте способни да одговорите на сите обврски што можете да ги предизвикате потполн пад на енергијата и колапс. Прерасподелете ги вашите капацитети и одложете се што може да почека поволен миг.

БЛИЗНАЦИ
Ќе ви се укаже шанса за активности кои ќе можат да ве наведат на идеа за придвижување на приватната работа. Затегнатите односи со шефовите и лошата атмосфера ќе ги мотивираат луѓето со кои можете да планирате самостојна работа.

РАК
Измислувате причини за свое незадоволство. Може вашите планови биле преамбициозни па дел од успехот које остварен не го доживувате како нешто премногу позитивно. Ако не сте добиле се, за вас тоа е како да не сте добиле ништо. Не претерувајте.

ЛАВ
Прифатете ги новите деловни обврски кои до сега сте немале прилика да ги извршите. Имате прилика да соработувате со луѓето за кои вашиот начин на работа можеби е премногу конзервативен. Ако истраете во своите намери ви следи награда за вложениот труд.

ДЕВИЦА
Имате прилика да отпатувате, но не далеку од местото на живеење. Низ разговор во кој ќе го имате главниот збор ќе се заврши така што успешно ќе завршите важна работа која ќе ви ја подобри перспективата околу вашите финансии.

ВАГА
Полни сте со самодоверба и потполно сте свесни по кој пат треба да оди вашиот професионален развој. Не колебајте се, прифатете ја секоја понуда во овој миг иако не е примамлива на прв поглед. Останете во игра затоа што во прашање е исплатлива работа.

ШКОРПИЈА
Пред вас е еден напнат период, известувањето за тоа пристигнува во текот на денот. Вестите кои ќе ги добиете нема да бидат пријатни, но, ако се извлечете и реално ја согледате комплетната слика, ќе увидите дека е во прашање ретка прилика која морате да ја искористите.

СТРЕЛЕЦ
Се чини како сите да подлегнаа на атмосферата која за ваш поим е премногу нездрава. Интензивно смислувате начини како да се ослободите од сите обврски и некое време да поминете изолирани од сите случувања. Бидете трпеливи и не размислувајте за повлекување.

ЈАРЕЦ
Амбициозни сте и на пат да остварите големи планови. Сепак, заборавате дека сите успеси пристигнуваат дури тогаш кога е вистинско време за тоа. За вас овој период не е клучен па однесувајте се во согласност со тоа. Ако планирате да патувате, размислете за одложување.

ВОДОЛИЈА
На вашите проблеми им се назира крајот. Тој мал жар кој остана во вас после периодот кој е зад вас ќе биде доволен повторно да се придвижите. Искористете го денешниот одмор и темелно подгответе го теренот за периодот кој е пред вас.

РИБИ
Во атмосфера на општ хаос, вашата рационалност е на ниво, прецизно правите разлика помеѓу важното и неважното, но другите луѓе тоа не можат да го следат. Тоа ве излудува, ако не најдете начин да го исфрлите вишокот тензија тоа ќе се случи таму каде што најмалку очекувајте.

Прегледи:
1338
Објавено на:
16.12.2020