Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 ЈУНИ 2022 ГОДИНА

Овен
Не ги занемарувајте обврските дома, колку повеќе одолговлекувате, толку повеќе време ќе ви треба за „сè да завршите“. Слушајте ги советите на пријателите во врска со љубовниот проблем, ќе испадне да го понуди најдоброто решение. Движете се повеќе.

Бик
Имате премногу обврски во куќата и премалку време. Не брзајте, правете се како што сте планирале, тоа е единствениот начин да бидете среќни. Партнерот ви помага во се, а вие премногу остро го осудувате. Релаксирај се малку.

Близнаци
Денес не сте расположени за пријатели или сакани. Треба да бидете сами, ви недостига да бидете сами со вашите мисли. Ако сте во можност, прошетајте. Престојот во природа ќе ги исфрли негативните мисли од вашата глава.

Рак
Нервозни сте и раздразливи, но никогаш не сфаќате дека причината е во настан од минатото кој ве прогонува. Или простете или продолжете понатаму, оваа ситуација не е добра за вас. Променете ја исхраната и намалете го внесот на слатки.

Лав
Ако планирате да поминете една недела во кревет одмор, имаме лоши вести. Доаѓаат вашите гости. Љубовната ситуација не е баш за вас. Изгледа дека партнерот „врие“, а вие не знаете како да се ставите. Пушти го, сам ќе се врати кога нема да почувствува притисок.

Девица
Едвај чекате да станете викендот, но ќе мора да бидете трпеливи. Ќе се појави семеен проблем кој ќе бара ваш ангажман. На некој му требаат пари, а вие ќе се понудите. Имате главоболка.

Вага
За вас нема мир и одмор. За жал, во куќата ве очекуваат големи дефекти кои ќе ви ги „вадат парите од џеб“. Најдобро е да платите и да не размислувате повеќе за тоа. Нагласувањето за нешто што не е во ваша контрола е бескорисно.

Шкорпија
Навистина треба да се опкружувате со семејството и најблиските. Во последно време се чувствувате ранливо и љубовта е најдобриот „лек“ за вас. Можни се проблеми со репродуктивните органи, некаква бактериска инфекција.

Стрелец
Прекрасен ден за семејно обединување. Ќе уживате во кругот на вашите омилени луѓе, за кои обично немате многу време. Ве очекува трогателен подарок од партнерот. Денес ѕвездите се на ваша страна, ништо не може да ви го уништи денот.

Јарец
Личноста која денес ви го привлече вниманието би можела да го направи првиот чекор и да се обиде да стапи во контакт со вас. Не дозволувајте мрзеливоста да ве спречи добро да се забавувате. Многу е веројатно дека сте на прагот на интересна романса која ќе ве потресе до срж.

Водолија
Одличен ден за планирање патување. Крстарете по мрежата, ќе наидете на одлични понуди, искористете ја шансата да организирате одмор од соништата за малку пари. Партнерот е мрзелив, треба малку да го турнете.

Риби
Постојано си негирате нешто, без разлика дали тоа е храна или пазарување. Опуштете се денес и дајте си одмор. Не грижете се, ќе надоместите за се што ќе потрошите, кризата не е на повидок. Можни се проблеми со грлото.

Прегледи:
17
Објавено на:
21.06.2022