Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20. НОЕМВРИ 2019 ГОДИНА

Овенот го очекува промена на работното место, на Бикот му е потребен одмор, Ракот го очекува сериозна врска во иднина, Рибите ќе се соочат со промени во љубовниот однос.

ОВЕН

Не сакате повеќе да ја работите работата која ви носи нервоза и негативни чувства. Пред вас е промена на работното место. Може да се надевате на убав ден и нежни моменти кои ќе ги поминете со партнерот. Добро ќе ви дојде физичка активност.

БИК

Денес ќе имате потреба да се ангажирате помалку околу работата бидејќи ви е потребен одмор. Посакувате нови познанства, подготвени сте да бидете поотворени во комуникацијата. Можен е помал пад на енергијата.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат позитивни вести на кои не се надевавте. Може да очекувате многу позитивни промени на работно поле. Пред вас е романтичен ден. Ако имате партнер ќе уживате со него. Менувајте ги лошите навики.

РАК

Ќе оставите добар впечаток на работното опкружување, и уште еднаш ќе ги докажете своите способности. Ви се отвора можност да освоите личност со која можете да бидете во долга врска во иднина. Посетете доктор.

ЛАВ

Ве радува подобрувањето на околностите на работното место, а наскоро ви следи и прилив на пари кои ќе ви бидат од големо значење. Важно е да се потрудите околу подобрата комуникација со личноста која ви се допаѓа. Расположението ви е променливо.

ДЕВИЦА

Преоптеретени сте со обврските кои само се насобираат. Време е да научите да препознаете кога ви е потребна помош. Во односите помеѓу вас и саканата личност многу лесно може да дојде до дистанца. Зголемете го внесувањето на калциум.

ВАГА

Околностите на деловно поле моментално не сте на ваша страна што секако може да претставува голема кочница. Саканата личност ви покажува колку и значите. Подготвени сте да и се посветите. Иритација на кожата.

ШКОРПИЈА

Финансиски успеавте да напредувате, па сега сте подготвени и малку да одморите од работа. Ви се допаѓа личност која на некој начин е моментално оддалечена од вас и не покажува иницијатива. Здравјето е во ред.

СТРЕЛЕЦ

Важно е да ја покажете својата подготвеност да се прилагодите на туѓите правила. Доколку сте слободни, наскоро ќе ви се појави едно ново интересно познанство. Водете сметка за забите.

ЈАРЕЦ

Можни се некои ненадејни пресврти на деловно поле. Моментално промените кои следуваат не зависат од вас. Со саканата личност имате проблеми, кавги и несогласувања, па не ви е лесно да најдете емотивен мир. Под стрес сте.

ВОДОЛИЈА

Можни се помали компликации во комуникацијата со соработниците. Избегнувајте реагирање во афект. Покажете и ги на саканата личност искрените емоции. Важно е да зборувате за сѐ ако сакате вашата врска да опстане. Чувствителен урогенитален тракт.

РИБИ

Може да очекувате дека ќе најдете решение за деловните проблеми кои ве пратат. Можеби саканата личност на некој начин сака да воведе промени во вашиот однос и ќе покаже иницијатива кон тоа. Склони сте кон инфекции.

Прегледи:
114
Објавено на:
19.11.2019