Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Соочени сте со дилемата дали да прифатите дополнителни долгови што ви ветуваат добра плата, но и значително зголемување на обемот на работа. Ако се организирате добро, новите обврски можат да ви обезбедат голема профитабилност на долг рок.

БИК
Вашата концентрација не е на завидно ниво. Претежно размислувате за уживање со саканата личност и егзотично патување. Во духот сте далеку од местото на живеење, па затоа би било пожелно да се спуштите од облаците на крајот на денот, во спротивно ќе имате болно враќање во реалноста.

БЛИЗНАЦИ
Кога некој не знае што следно да стори, вам ви светнува брилијантна идеа. За да одржите хармонија, без која не функционирате, вие сте во можност да дадете се од себе за да ги надминете проблемите на овој начин. Бидете рационални, не преценувајте ги своите способности.

РАК
Вие сте со променливо расположение и склони кон нервоза, особено во однос на вашето семејство. Бидете внимателни какви обврски прифаќате затоа што не сте во состојба да ги почитувате сите договори. Не играјте воопшто или ништо, ќе бидете дисквалификувани во клучен момент.

ЛАВ
Роковите ве притискаат. Вашите квалитети се доведуваат во прашање затоа што сте премногу бавни. Брзате да завршите се, особено кога станува збор за нешто што сметате дека е многу важно. Не подлегнувајте на атмосферата, држете се до вашето темпо и денот ќе помине во мир.

ДЕВИЦА
Се потпирате на ветувањата што ви ги дале пријателите. Чекањето за исполнување може да ве доведе во позиција да се оправдате пред другите луѓе, иако не сте заглавени. За да го избегнете ова, завршете ги вашите одговорности сами.

ВАГА
Вистинско време е да поставите многу работи на нивно место, особено ако имате луѓе околу вас со кои имате нерешени врски. Вашиот авторитет е на својот врв, она што го зборувате денес, другата страна ќе го разбере на најдобар можен начин.

ШКОРПИЈА
Залудно трошите време обидувајќи се да соберете група луѓе да се вклучат околу заедничката цел. Проблемот не е во тоа што тие не сакаат да соработуваат со вас, но пречката е во тоа што не секој гледа, на ист начин, што ви е толку кристално јасно.

СТРЕЛЕЦ
Не прифаќајте нови обврски, најдобро е денот да го поминете во минимални деловни активности. Наскоро ќе имате поголем прилив на пари, што, во најголем дел, може да реши финансиски проблеми за кои, во моментот, немате долгорочно решение.

ЈАРЕЦ
Вие сте полни со идеи кои ја исполнуваат вашата околина. И покрај тоа што сте омилени во општеството, станувате заморно затоа што премногу зборувате. Брзината со која се изразувате пред другите луѓе изгледа површна, па затоа советот за денес е да зборувате помалку и да работите повеќе.

ВОДОЛИЈА
Ве очекуваат добри вести за значителни приходи во готовина, но потоа следуваат трошоците. Очигледна стабилизација на финансиската состојба го подобрува и вашето расположение, па затоа позитивно влијае на loveубовните врски.

РИБИ
Безопасна ситуација со партнерот се заканува да се претвори во сериозен конфликт. Вашите очекувања и она што го добивате не се во согласност. Пред да ја комплицирате врската, размислете повторно дали проблемот е доволно голем за да направите драма од тоа.

Прегледи:
923
Објавено на:
22.02.2021