Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 ДЕКЕМВРИ 2020 ГОДИНА

ОВЕН
Прилично сте амбициозни но и нетрпеливи. Посакувате резултатите од вашата работа да бидат обелоденети што побрзо. Денес е одличен ден за ново познантво. Оставате многу подобар впечаток на другата страна отколку таа на вас. Се чувствувате добор.

БИК
Ви претстои службено патување на кое ќе уживате. Не само што состанокот ќе биде успешен туку и ќе запознаете нова личност која ќе ви се допадне на прв поглед. Ви годи флерт и реакција од другата страна. Здравјето е задоволително.

БЛИЗНАЦИ
Ве очкуваат помали проблеми на работното место, но успевате да ги решите. Финансиите се проблематични. Брачниот партнер се грижи поради лошите финансии и вие се сложувате со неговиот поглед на ситуацијата. Здравјето е солидно.

РАК
Не се снаоѓате баш најдобро со деловните проблеми. Ги има повеќе и не знаете од каде да почнете со решавање. Не сте задоволни со вашата вркс а што е најлошо партнерот тоа не ни го забележува. Ве очекуваат проблеми со реума и коските генерално.

ЛАВ
Ситуацијата на работното место е шаренолика. Некои работи се одвиваат нормално а на некои им е потребно додатно внимание. Имате симпатија на работното место. Се распрашувате за емотивниот статус на таа личност. Притисокот е нестабилен. Доколку имате терапија немојте да го пропуштите тоа.

ДЕВИЦА
Сте вложиле многу труд за да стигнете до работната соработка со институција од затворен тип. Соработката конечно започнува. Не ви е до средби со партнерот но тој постојано инсистира на гледање. Цирклулацијата не е најдобра, прстите ви се постојано студени.

ВАГА
Задоволни сте со финансиската ситуација. Потребен ви е нов деловен предизвик. Не сте во потполност задоволни со односот со партнерот и конечно иницирате отворен разговор за проблемите. Ве мачи несоница.

ШКОРПИЈА
Работата ви е во фаза на стагнација. И колку да се трудите, нема некој значаен напредок. Тајна симпатија ви е во мислите непрекинато. Ви е жал што е зафатена и што од вас двајца сеуште нема ништо. Потребен ви е одмор.

СТРЕЛЕЦ
Во потрага сте по спонзор. Комуникацијата ви е одлична па без проблеми успевате да измамите пари за својот проект. Размислувате за емотивното минато. Свесни сте за грешките кои сте ги правеле. Здравјето ви е солидно.

ЈАРЕЦ
Пред вас е деловна понуда на која воопшто не сте се надевале. Не гледате нити една причина зошто би ја прифатиле. Брачниот партнер смета дека бракот ви е во криза и инсистира на отворен разговор. На здравствено поле ве очекува пад на расположението.

ВОДОЛИЈА
Комуникацијата со колегите не е најдобра. Колегите отворено ви даваат до знаење дека правите грешки. Во мислите ви е бившиот партнер. Имате впечаток дека врската би траела доколку се однесувавте поинаку. Здравјето ви е солидно.

РИБИ
Ја вложувате сета своја енергија во работата. Ве очекува успех и едвај чекате да дојдете до него. Ви се допаѓа личност која има статус на ваш пријател. Не сте сигурни како би реагирала ако и ги откриете своите емоции. Здравјето е стабилно.

Прегледи:
1339
Објавено на:
22.12.2020