Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 ЈУНИ 2022 ГОДИНА

Овен
Денес сте особено исцрпени и ви треба помош за да ја завршите работата. Контактирајте со колегите, тие ќе ве запознаат. Ако сте во можност почестете се со масажа, потребна ви е. Мускулната напнатост е неподнослива.

Бик
Неочекуван прилив на пари ќе ви го подобри расположението бидејќи сте во неволја. Не сте заштедиле добро овој месец. Односот со партнерот осцилира, се заморувате од таа ситуација. Можеби е време да свртиме нов лист и да продолжиме понатаму?

Близнаци
Полни сте со енергија и предвреме ги завршувате обврските. Искористете го овој излив на ентузијазам и завршете ја работата во следните неколку дена, кога ќе се чувствувате помалку инспирирани. Некој на работа тајно ве набљудува копнеејќи да останете сами.

Рак
Можни се несогласувања со колегите на работа, а доколку не се позиционирате паметно, ситуацијата би можела да ескалира и да се претвори во поголем проблем. Има недостатоци во размислувањето за минатото, се што требаше да заврши е завршено. Нема што да барате во старите приказни.

Лав
Дозволете им на вашите пријатели да ви помогнат со имотно прашање. Им верувате на оние кои имаат повеќе искуство од вас во овие работи. Ќе добиете покана за дружење, но доколку се предомислите, тоа е знак дека не треба да ја прифатите. Интуицијата не ве мами.

Девица
Ве „притиснаа“ обврските, прашање е уште колку долго ќе можете да одговорите на секакви предизвици. Вие не сте машина, оставете ги другите помалку важни задачи на другите. Бидете поблаги со партнерот, неговите намери се добри.

Вага
Токму кога мислевте дека сте „заплеткани“ од проблемот, пристигнуваат нови. Можни се неуспеси и неочекувани трошоци. Единственото нешто што можете да направите е да ги кренете рамениците. Денеска не потпишувајте никакви хартии, можно е некој да се обидува да ве измами.

Шкорпија
Невообичаена ситуација на работа ќе ве натера да размислите дали сте го избрале вистинскиот повик. Не дозволувајте другите да ве вознемируваат. Кога станува збор за спротивниот пол, поседувајте неверојатна привлечност, никој не може да ви одолее. Зошто да не го искористите тоа?

Стрелец
Максимално сте посветени на работата, резултатите се видливи, но тоа му штети на вашиот љубовен живот. Не го занемарувајте вашиот партнер, тој навистина му требате. Погрижете се да внесувате доволно витамини и минерали, вашиот имунитет е нарушен.

Јарец
Во деловно опкружување вие ​​сте поддршка за сите, но кој е за вас? Уморни сте од оваа улога, доколку немате намера да ја промените кариерата, веднаш направете пауза. Денес семејството се потпира на вас за да решите финансиски проблем.

Водолија
Вредни сте и плодовите од вашиот труд ќе бидат забележани. Има шанси да добиете унапредување, а со тоа и поголема плата. Само држете го јазикот и почекајте ја вашата шанса. Во овој момент сте расположени само за флерт, не сакате љубов. Забавувај се!

Риби
Пазете се од избрзани одлуки, никогаш не се лутете на ваша штета. Притисокот на работа ќе помине, само треба паметно да ги играте картите. Вие сте привлечни за помлада личност, но дали таа е за вас? Дајте ѝ шанса, можеби ќе се изненадите!

Прегледи:
590
Објавено на:
23.06.2022