Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ 2020 ГОДИНА

Денес Раковите ќе наидат на неодобрување од нивните колеги, Лавовите оставаат нејасен впечаток кај симпатијата а Рибите ќе го остварат успехот за кој долго време сонувале..

ОВЕН
Се појавува изненаден трошок кој ќе ви го расипе расположението. За среќа, на љубовен план се течи како во бајките па позитивната енергија ви извира од партнерот. Коските се прилично чувствителни, внимавајте од повреди.

БИК
Комуникацијата со другите ви е доста лоша. Со колегите не успевате да пронајдете заеднички јазик. На љубовен план е слична ситуација, нити се јавувате на партнерот, нити тој ви се јавува вам. Нервите ви се чувствителни и прават проблем во деловната и приватната сфера.

БЛИЗНАЦИ
Свесни сте дека треба да го промените системот на работа. Поради некои површно донесени одлуки сега стагнирате во вашите деловни проекти. Внимавајте на моторијата, можете да се сомнете да паднете и да се повредите.

РАК
Се обидувате да ги наметнете своите идеи на вашите соработници, но наидувате на неодобрување. Емоционално сте празни, останувате дома и водите разговори со вашите пријатели. Физички сте доста мрзеливи, планирајте да го промените тоа.

ЛАВ
Заедно со колегите правите нов деловен план затоа што стариот се покажа како неостварлив. Оставате нејасен впечаток кај вашата симпатија. Свесни сте дека кондицијата ви е доста слаба, направете нешто по тоа прашање.

ДЕВИЦА
Се обидувате самостојно да ги решите проблемите без консултација со колегите а тоа не ви оди баш од рака. Размислувате што да му кажете да партнерот. Полека подготвувате опроштаен разговор. Ослободете се од напнатоста со топла купка.

ВАГА
Работата се одвива со брзина каква што ви одговара и посакувате. Партнерот има чувство дека центар на вашиот универзум и смета дека малку претерувате. Дишните патишта ви се чувствителни, внимавајте на болка во грлото.

ШКОРПИЈА
Работниот ден го поминувате во грч. Се обидувате да ги решите насобраните проблеми но никако не ви оди од рака. Комуникацијата со партнерот ја сметате непотребно динамична. На здравствено полека нема промени.

СТРЕЛЕЦ
Енергични сте во реализацијата на деловните планови, се се одвива онака како што посакувате. Партнерот е незадоволен затоа што мисли дека го избегнувате. Кога се жените во прашање време е за редовна контрола кај гинеколог.

ЈАРЕЦ
Деловниот пат кој сте го планирате е одложен на предлог на другата страна. Несигурни сте во љубовта на партнерот, љубомони сте и правите непотребни сцени. Физички сте неактивни и имате лоша кондиција.

ВОДОЛИЈА
Конечно ден без поголеми проблеми на работното место. Емоционално сте празни и немате сила за никакво дружење. Ментално сте во пад, нерасположени и имате чувство дека сте западнале во колосек кој ве гуши.

РИБИ
Успевате да го остварите успехот за кој долго сте сонувале а тоа ве поттикнува да бидете уште подобри. Партнерот се дистанцира од вас затоа што смета дека премногу го форсирате. Што се однесува до здравјето, задоволни сте.

Прегледи:
788
Објавено на:
24.09.2020