СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28. МАЈ 2019 ГОДИНА

Овенот посакува нова љубов, Ракот треба да поведе сметка за бубрезите, Вагата е незадоволна.

ОВЕН

Може да очекувате дека ќе успеете да ги решите проблемите кои ви стојат на патот веќе некое време. Посакувате промени на љубовно поле но сѐ уште не ви се појавила доволно квалитетна личност. Поведете сметка за грбот.

БИК

Денес може да очекувате важен разговор за работа кој ќе поттикне нови случувања на ова поле. Со саканата личност убаво се сложувате и може да очекувате позитивен ден. Спортувајте.

БЛИЗНАЦИ
Не очекувајте дека денес ќе успеете да завршите повеќе работи во исто време бидејќи ќе имате некои пречки. Важно е да бидете сосема отворени во комуникацијата со партнерот ако сакате да ви успее врската. Избегнувајте алкохол.

РАК

Не е поволен ден за склопување нови договори на ова поле ниту генерално било какви нови одлуки. Имате некои нови компликации во вашиот брак, токму кога мислевте дека сѐ е решено. Чувајте ги бубрезите.

ЛАВ

Имате многу обврски и не ви е баш лесно да се организирате на добар начин. Тешко ви е да и се посветите на работата. Врската со личноста која ја познавате преку пријател може да стане комплицирана. Ослабен имунитет.

ДЕВИЦА

Важно е да останете доволно фокусирани на својата работаа ако сакате да успеете во неа. Сосема неочекувано доаѓате до запознавање на личност која многу бргу и лесно ќе ве освои. Можни се срцеви проблеми.

ВАГА

Склони сте кон носење одлуки за кои подоцна ќе се каете. Би било добро да не реагирате брзоплето. Не сте задоволни од ситуацијата на емотивно поле, многу работи ве оптеретуваат. Проблеми со мигрена.

ШКОРПИЈА

Ненадејни пресврти се пред вас денес. Нема да ви биде лесно да остварите стабилизација на деловно поле. Новите информации кои доаѓаат до вас ја нарушуваат сликата која ја имавте за партнерот. Ве мачи нервоза и стрес.

СТРЕЛЕЦ

Поволен ден за деловна соработка со личности од странство. Може да очекувате дека ќе бидете задоволни. Чувствувате фатална привлечност кон личност која не е сосема слободна. Ве очекува бурен период. Проблеми со уринарниот тракт.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате дека денес ќе имате сосема стабилна состојба на работа, нема да има поголеми промени. Може да се надевате на ново познанство со личност која ќе покаже интерес кон вас. Одлично се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Имате многу работа пред себе, потребно ви е добро да се организирате за да постигнете сѐ. Посветени сте на работата и некои семејни обврски, па немате многу време за емоции. Можен е пад на имунитетот.

РИБИ

Не реагирате добро на новите случувања на работно поле и имате впечаток дека на неко начин конкуренцијата и ривалите ве престигнуваат. Ве очекува многу поволна атмосфера на љубовно поле. Добро се чувствувате и немате проблеми со здравјето.
Коментари

коментари