Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 ЈУЛИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Вашата нервоза го достигнува својот врв особено во контактите со еден Рак, Бик или Лав кои жестоко се спротивставуваат на вас. Се обидувате да пронајдете извори на приход и доколку работите во медиуми ќе добиете идеја за ново работно место.

БИК
Денес најголема опасност за вас е обидот на член на семејство да добие што повеќе пари од вас. Правите пресметки за недвижнините, финансиите и расположението варира од оптимизам до песимизам. Покажете разбирање за еден Стрелец, Бик или Риби и запознајте ги навечер некаде надвор од градот.

БЛИЗНАЦИ
Вие сте многу возбудени за можностите што ви ги даваат контактите со оние што ги познавате долго време, но можеби неодамна сте го обновиле вашиот контакт. Може да добиете понуда за работа во приватна компанија, што ќе ве направи особено среќни, бидејќи веројатно ќе биде добро етаблирана компанија.

РАК
Добивате покана од странство што ќе ви значи многу затоа што ќе ви овозможи повторно да започнете да работите со некој со кого секогаш сте се согласувале добро. Не се откажувајте од вашите планови, без оглед за што станува збор, бидете особено внимателни во донесувањето деловни одлуки.

ЛАВ
Се обидувате да оставите поволен впечаток на некој што површно го познавате, а денес би можеле да го сретнете на поголем собир. Сакате да ја напредувате својата кариера и да се ангажирате максимално во нешто што може да ви донесе многу подобар приход од оние што ги имавте во последните месеци.

ДЕВИЦА
Извинете се на некој на кој му должите или бидете поблаги со личност која е многу почувствителна од вас. Премногу сте упорни во желбата да се докажете како во право дури и кога знаете дека не сте. Денес, еден Овен или Лав лесно може да ве исфрли од рамнотежа.

ВАГА
Денес треба да играте игри на среќа, може да имате неочекувано големи добивки. Ако се занимавате со некоја креативна работа, ќе имате можност да доживеете успех, особено ако ви се допаѓа некој Стрелец. Вечерта е одлична за секаков вид забава, особено за младите.

ШКОРПИЈА
Одличен ден за секојдневни разговори со пријатели за нова работа. Се обидувате да најдете начин да се вработите во медиумска куќа или како да ги поставите своите таленти. Вие сте многу популарни во друштвото и вашиот личен шарм игра голема улога во впечатокот што го оставате врз вашиот работодавец

СТРЕЛЕЦ
Денес сте крајно амбициозни и подготвени да прифатите некои нови обврски. Личност присутна во јавниот живот, на која сте и емотивно и деловно поврзани, ќе ве покани да се сретнете некаде навечер.

ЈАРЕЦ
Денес сте прилично раздразливи затоа што сметате дека не сте завршиле сè што сте планирале во врска со соработката со странците. Не им прави услуга на оние кои се неблагодарни, но гледаат на себе и на своите интереси. Ќе добиете новости од Рак, Бик или Вага.

ВОДОЛИЈА
Не успевате да се контролирате скоро во која било сфера од животот. Ако имате поголеми трошоци, ќе мора да се прилагодите на некои нови околности за да ги испланирате трошоците. Вашиот партнер создава дополнителна напнатост затоа што поттикнува чувство на беспомошност или несигурност.

РИБИ
Богат социјален живот за вас значи зголемена можност да најдете работа благодарение на вашите врски и познаници. Денес, некој ќе ве замоли да го штитете и веројатно ќе бидете задоволни да го сторите тоа. Добро се сложувате со некој далечен роднина кој е на многу начини ваша десна рака во бизнисот.

Прегледи:
298
Објавено на:
23.07.2021