Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 НОЕМВРИ 2020 ГОДИНА

ОВЕН
Денес ќе обрнувате внимание на вашата работа и ќе сакате другите да ве слушаат. Оние кои се вљубени треба да внимаваат да не пропуштат прилика да ги споделат своите чувства со саканиот. Овните кои се во брак ќе поминуваат време со партнерот во разговори и планирање.

БИК
Денес избегнувајте да донесувате избрзани одлуки и немојте да потпаѓате под туѓото влијание. Постои можност за преселба или патување во странство. Оние кои се познати ќе добијат на публицитет. Ќе имате профит од некоја работна задача.

БЛИЗНАЦИ
Денешниот ден ќе биде среќен за Близнаците. Ќе поминуваат време со луѓето кои ги охрабруваат и инспирираат. Ќе сакате да ги споделувате своите планови и да го слушате туѓото мислење за тоа како можете полесно да ги остварите. Наскоро ќе почнете да се движите побрзо од вашите очекувања.

РАК
Финансиската состојба денес ви се подобрува. Очекувајте вест околу некоја бизнис зделка или некое партнерство. Можно е да остварите нова соработка која ќе ви помогне да ја осигурате вашата иднина. Вашиот партнер ве поддржува во се но вие се однесувате неблагодарно.

ЛАВ
Ќе превземете драстични чекори ќе ви донесат голем пресврт. Ќе контактирате со некој од странство а тоа ќе ви користи. Во вашата иднина стојат позитивни промени во однос на финансиите. Вашите чувства ве влечат надолу, крајно време е да се соочите со нив.

ДЕВИЦА
Денешниот ден е поволен за вас. Среќата ќе ве следи во секој чекор. Во текот на вечерта ќе добиете вест која пријатно ќе ве расположи. Ви се допаѓа некој, кога ќе го запознаете подобро ќе сфатите дека тоа е личност со која ќе сакате да го помините остатокот од животот. Здравјето е задоволително.

ВАГА
Започнувате да се движите по пат на кој го слушате само своето срце и интуицијата. Продолжете така затоа што тие ќе ве одведат до целта за која не ни сонувате дека може да се оствари. Вашиот партнер се труди да ви удоволува за да види насмевка на вашето лице, немотје да бидете неблагодарни. Доколку постои тензија помеѓу вас и некој пријател, можеби треба да поразговарате отворено.

ШКОРПИЈА
Се обидувате да воспоставите некој контакт со некоја личност но нештата тешко функционираат. Финансиите течат непречено и се се одвива во најдобар тек, среќата е на ваша страна. Можно е да на некоја постара личност од вашето опркужување да му е потребна вашата помош, бидете љубезни и помогнете им.

СТРЕЛЕЦ
Доколку сте во потрага по работа, нова понуда пристигнува на вашиот пат. Ѕвездите ви се наклонети и се работи во ваша цел. Оние кои веќе долго време стагнираат на работното место, ќе бидат унапредени. Ќе бидете задоволни од финансиската состојба во иднина. Оние кои се во брак ќе се трудат да ја одржат хармонијата во домот.

ЈАРЕЦ
Работните обврски ви се зголемуваат, сметате дека немате доволно време за да остварите се, но не грижете се енергијата е на ваша страна и сте полни со елан. Постои решение на некој ваш голем долгорочен проблем, и тоа е поблиску отколку што сметате. Со малку помош од пријателите, ќе се опуштите да прозборувате за вашите чувства пред саканиот.

ВОДОЛИЈА
Денес Водолиите ги очекува некоја пријатна вест на работното место, може да е од колега или шеф. Прилив на финансии ќе ви ја зголеми самодовербата, ќе сакате да се разгалувате, но внимавајте да не трошите премногу. Оставете го вашето мислење на страна кога е во прашање некој проблем на некој ваш пријател, обидете се да им помогнете наместо да им судите.

РИБИ
Рибите ќе бидат почитувани во својата професија, а тоа ќе ви помогне да ја развивате вашата креативност. Другите уживаат во разговорите со вас. Со поддршка од колегите ќе успеете да остварите заеднички профит кој ќе ви користи на сите. Ќе сакате да направите некое изненадување за саканиот, тоа ќе ги усреќи и расположи.

Прегледи:
1243
Објавено на:
02.11.2020