Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 ЈУЛИ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Се соочувате со понуда од која се плашите колку што сакате. Очекувате интензивна поддршка од членовите на семејството, иако сте свесни дека тоа нема многу да ви помогне. Бидете тоа што сте, опуштете се и освојте ја позицијата со вашиот шарм.

БИК
Се чувствувате празно. Можеби, деновиве, завршивте важни задачи, па мислевте дека овој ден ќе биде спектакуларно радосен. Задоволството недостасува поради наглото опаѓање на адреналинот. За да се вратите, итно смислете нови цели.

БЛИЗНАЦИ
Љубовниот живот е во центарот на вниманието. Партнерот долго време е во сенка, ги трпи вашите професионални обврски и проблемите кои доаѓаат со тоа. Време е да го надоместите, особено на крајот од денот кога ќе му треба вашата поддршка.

РАК
За да постигнете некои поголеми цели, ќе мора да жртвувате нешто, а тоа можеби е поврзано со вашиот љубовен живот. Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, па големи се шансите да успеете во сите ваши намери, но обидете се да не тргувате со емоции.

ЛАВ
На почетокот нешто не ви беше по волја, а потоа кога работите тргнаа по ваша желба, изгубивте интерес. Се соочувате со луѓе кои не го разбираат вашето променливо расположение, не знаат како да ве задоволат. Бидете фер и земете ги предвид потребите на другите луѓе.

ДЕВИЦА
Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи. Доброто расположение може накратко да биде уништено од неочекуван телефонски повик. Вестите што ќе ги слушнете ќе бидат чудни и нема да имате друг избор освен да слушате и да заборавите што е можно поскоро.

ВАГА
Поволен ден за истражување и учење. Исто така, сигурно е дека ќе добиете понуда за членство во хуманитарна организација каде што целосно би се изразиле бидејќи вашата комуникација и убедливост се вредни за таа работа.

ШКОРИЈА
Поради изразените промени во расположението, вие сте почувствителни, што може да доведе до големо искушение разнишаната љубовна врска. Во срцето сè уште чувате силни спомени од далечното минато, па сеќавањето на неуспешната голема љубов ја вознемирува вашата нова.

СТРЕЛЕЦ
Денот е обележан со напнати транзити кои навестуваат стресни ситуации од кои нема лесно да се извлечете. Нетрпеливоста сведете ја на минимум за да избегнете поголеми неволји, особено кога се во прашање врските и љубовта.

ЈАРЕЦ
Имате можност да научите како нешто добро излегува од секоја лоша работа. Проблемот со вашата моментална ситуација е отсуството на поддршка на која сметавте. Можеби е вистинскиот момент да размислите што сакате, да ве ласкаат или искрено да ве критикуваат.

ВОДОЛИЈА
Соочени сте со нерамнотежа помеѓу она што рационално го знаете и она што интуитивно го чувствувате. Се двоумите, премногу е луцидно да се донесе важна одлука заснована на чувството на стомакот сами, без начин да се докаже. Не барајте оправдувања за никого, вашиот суд е непогрешлив.

РИБИ
Не сте сигурни каде одите понатаму, само знаете дека ви треба промена. Немате услови за патување, а токму тоа би ви помогнало во моментов. Не паѓајте во мрачни расположенија, работите се случуваат како што треба, наскоро ќе знаете што да правите.

Прегледи:
192
Објавено на:
03.07.2022