Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ЈУНИ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Овен, денот на вашиот партнер не оди баш најдобро, а вие ќе мора да бидете тука и да го поддржите. Воопшто нема да ви биде тешко да го направите тоа, а вие ќе возвратите со гестот што многупати досега ви го покажале. Вашата чувствителност на трошење нема никаква врска со фактот дека парите доаѓаат во форма на ладни тврди пари или пластични картички. Не ги обвинувајте околностите за вашите грешки!

БИК
Бик, во љубовниот живот доаѓа стабилност: денот ќе биде прилично мирен; овој понеделник Венера од се срце ве штити и помага да се смирите. Ќе бидете немилосрдни во финансиските прашања; во никој случај нема да трошите надвор од планираниот буџет. Не сте ни сфатиле колку време поминало – па ќе се обидете повторно да постигнете некои од целите што сте ги поставиле за новата година.

БЛИЗНАЦИ
Месечината е во Риби и носи многу придобивки во однос на вашиот љубовен живот. Разбирањето и добрите вибрации ќе ви ја вратат довербата во врската што мислевте дека е изгубена. Неколку зборови на љубов и спомени од подобри времиња ќе бидат доволен поттик да веруваме во овие чувства поврзани со минатото, но и со иднината. Оние кои студираат може да очекуваат напнатост и побарувачка од своите професори. Може да почувствувате заеднички страв овој понеделник.

РАК
Новите технологии би можеле да ги надмудрат Раковите. Избегнувајте да ги користите за да имплементирате смели стратегии за запознавање, споделувајте слики и видеа што сакате да ги испратите на една личност и само на една личност. Доколку не сте внимателни, примателот на пораката можеби не е оној што го посакувавте и ќе мора да дадете цела низа објаснувања подоцна. Кога станува збор за работата, ќе добиете добри вибрации, а вашата интуиција за деловните работи ќе биде доста точна.

ЛАВ
Лавови, голема е веројатноста дека ќе се расправате со партнерот за сексот, слободното време што го поминувате со пријателите или како ги трошите парите на домашните работи. Може да се чувствувате многу збунети и разочарани. Нема да бидете желни да започнете дискусија за некое од овие прашања бидејќи не ги гледате како проблеми. Вечерва Меркур ќе биде во срцето на Сонцето, што значи дека вашата елоквентност ќе биде најдобра.

ДЕВИЦА
Соло Девиците ќе живеете ден полн со страст. Ќе бидете поекстровертни од вообичаено и ќе бидете многу шармантни. Влијанието на три различни планети ќе влијае на вашиот професионален живот. Не плашете се бидејќи нивното влијание ќе биде доста ограничено. Атмосферата ќе биде прилично напната на работа, а колегите ќе бидат почувствителни од вообичаено. Денеска ќе се борите само да ги решите основните обврски.

ВАГА
Ако љубовта е во прашање, денот на Вагата нема да биде лесен. Ќе треба да работите повеќе за да ги постигнете вашите социјални и романтични цели, дури и ако тие се сложени. Од друга страна, духовната компатибилност е од суштинско значење ако сакате вашата врска да трае; во спротивно, растојанието меѓу вас може да ве одведе во различни правци. Слободните особено ќе го забележат присуството на Марс во својата шеста куќа. Може да започнете канцелариска романса или афера со колега од работа.

ШКОРПИЈА
Хармоничното срце и способноста да им се дадете на другите ќе бидат сржта на вашиот љубовен живот, драги Скорпии. Многу сомнежи ќе бидат отфрлени и ќе вибрирате со необично чувство на рамнотежа и единство. Ретроградниот Плутон во Јарец генерира обновен сомнеж и одложувања. Ќе мора да се соочите со предизвикот да ги признаете вашите тековни предизвици и да најдете нови решенија, во спротивно нема да успее.

СТРЕЛЕЦ
Предвидување за љубовта Стрелецот ве советува да дозволите вашите и на партнерот полека да се согласат. Биди стрплив. Вашата чувствителност расте и тоа ќе има корист од вашиот љубовен живот. Бидете внимателни со оние на кои не можете да им верувате. Има некои луѓе чии постапки предизвикале конфликти или непријатни ситуации. Може да биде некој од вашето семејство. Ако сте претприемач, избегнувајте да ги слушате мислењата на другите.

ЈАРЕЦ
Може да има напнатост во односите дома со Јарците. Професионалните активности, како и другите обврски се судираат со емоционалните потреби на вашиот партнер и може да го натераат да се жалат. Ако научите да комуницирате со отворено срце, ќе ги надминете овие проблеми во моментот кога ќе се случат. Учењето да слушате е важен дел од овој момент во вашиот живот. Ѕвездите покажуваат склоност кон промени и поголема флексибилност во своите идеи.

ВОДОЛИЈА
Не плашете се од одбивање, Водолија. Во однос на чувствата, можете да очекувате чекор напред, иако денес нема да видите резултати, па затоа ќе треба да бидете трпеливи. Од друга страна, гласот на интуицијата добро ќе ве води, па при секоја тешка одлука верувајте му и ќе видите дека ќе ги постигнете своите цели. Финансиите ви изгледаат стабилни, но тука не можете да очекувате голем напредок. Но, со заштедата треба да ги покриете сите ваши трошоци.

РИБИ
Нептун, вашиот регент, ќе биде во дисхармоничен аспект со планетата на врските, Венера. Сето ова ќе влијае на вашата област на личноста, домот, семејството и конкретно вашиот татко. Поради оваа причина, можете да очекувате непријатно изненадување од татко, татко, ќерка или сестри. Сонцето во комбинација со Меркур во вашата област на комуникација ќе ве налути повеќе од еднаш овој понеделник

Прегледи:
482
Објавено на:
05.06.2022