Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6. ОКТОМВРИ 2021 ГОДИНА

Шкорпијата е задоволна со работата, Лавот се чувствува поспано, Девицата е успешна.

ОВЕН

Можеби не сте задоволни со својата работа. Доаѓа период во кој ќе барате нови можности за промени на ова поле. Новата личност која ви се појави покажува необично однесување. Водете сметка за очите.

БИК

Сѐ се одвива и подобро отколку што се надевавте. На деловно поле ви доаѓа многу поволен период. Време е да се соочите со проблемите во вашиот емотивен однос. Посветете се кон искрен разговор. Проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Потребно ви е време да ги остварите своите деловни цели. Прифатете го фактот дека не можете сѐ да промените преку ноќ. Ако сте слободни, ве очекува период во кој ќе имате интересен флерт со нова личност. Пазете на синусите.

РАК

Максимално сте насочени кон својата работа и важно ви е да ги остварите своите цели кои ги зацртавте. Доколку ви се допаѓа личност која сте ја запознале преку работа, можна е нова врска со неа. Водете сметка за тироидната жлезда.

ЛАВ

Прекинувањето на соработката на деловно поле за вас може да биде големо изненадување. Љубовната атмосфера се менува. Вашиот однос со саканата личност не е онаков каков што би требало да биде и тоа ве збунува. Проблеми со јајници и простата.

ДЕВИЦА

Нема да бидете оптеретени со проблемите, ова е поволен период да успеете и да решите сѐ што ве мачи. Ново љубовно познанство ве очекува во опкружувањето во кое не сте барале љубов. Можни проблеми со крвната слика.

ВАГА

Падот на концентрација лошо влијае на вас. Ви доаѓа период кој ви носи проблеми на деловно поле. Проблемите во вашиот брак нема да се решат сами од себе. Потребно е да вложите малку повеќе енергија во вашиот брак. Проверете го крвниот притисок.

ШКОРПИЈА

Деловната стабилност ви е намалена и поради тоа не сте многу задоволни. Пред вас е неповолен период. Доколку сте слободни, може да очекувате љубовна врска која ќе ви донесе големи и силни емоции. Проблеми со бешиката.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува неповолен период за работа. Можно е да ви биде тешко да се сконцентрирате на обврските кои се пред вас. Комуникацијата со саканата личност ви е прилично нејасна. Избегнувајте цигари.

ЈАРЕЦ

Не реагирајте во афект. Денес сте склони кон деловни одлуки поради кои може да се покаете подоцна. Ќе ви се појави личност која лажно се претставува на љубовно поле. Можни се проблеми со тироидната жлезда.

ВОДОЛИЈА

Можно е да направите деловни грешки кои подоцна на некој начин ќе ве прогонуваат. Партнерот се обидува да оствари подлабока комуникација со вас, но вие како да не сте заинтересирани за тоа. Проблеми со главата.

РИБИ

Делувате неспретно во деловното опкружување. Заборавате и честопати грешите. Некои работи мора да ги корегирате. Емотивно сте незадоволни и во наредниот период може да се одлучите за раскинување на врската. Проблеми со циркулација.

Прегледи:
129
Објавено на:
06.10.2021