Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 МАЈ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овни, ако не сте во врска, внимавајте на Купидон – љубов на прв поглед со некој од иста работа или со исто креативно хоби ви се насмевнува. На работа, ќе се чувствувате ценети затоа што луѓето конечно ќе почнат да ги разгледуваат вашите идеи. Но, само затоа што добро работите на работа не значи дека можете да се опуштите додека купувате преку Интернет, не трошете пари беспотребно.

БИК
Вашите чувства конечно ќе се стабилизираат денес – љубовта е насекаде околу Биковите, затоа не плашете се да и пријдете на личноста која ви привлекла внимание. Изгледите за вашата деловна активност се многу добри. Откријте го вашиот авантуристички дух и ќе потврдите дека успехот е на дофат на раката! Beе бидете успешни во вашиот професионален живот, особено во областа на образованието. Вашата ефикасност и чувство за реалност ќе ви овозможат да најдете конкретни решенија за повеќето ваши проблеми.

БЛИЗНАЦИ
Близнаци, денес вашите сексуални импулси ќе бидат силни до тој степен што нема да можете да препознаете што всушност чувствувате – ќе бидете љубоморни и ќе почувствувате ирационален страв што ќе влијае на вашата љубов . Слушајте го своето срце – не мора да споделувате како се чувствувате со вашиот партнер, почекајте да ви се расчистат главата и срцето пред да кажете нешто. Ако легнете премногу рано денес, постои можност да имате кошмар.

РАК
Ракови, во одредени периоди од денот однесувањето на вашиот партнер нема да ви биде јасно – нема да разберете сè што сакаат да ви кажат и на крајот да се налутите. Имајте трпение. Верувајте им на моќта на комуникација и отворете го срцето за подобро да ги разберете. Добрите работи им доаѓаат на оние што чекаат; нема да бидете вклучени во планирање големи професионални проекти, но не дозволувајте тоа да ве вознемирува.

ЛАВ
Со Месечината во Риби, вашите чувства ќе се засилат. Месечината исто така ќе влијае на вашите негативни чувства, како jeубомората и зависта, како и позитивните како радоста, среќата и страста. Ѕвездите ќе ве направат многу чувствителни овие денови. Ако некој се осмели да го повреди вашето его критикувајќи некој аспект од вашата работа, нема да се двоумите и ќе се обидете да направите грешка. Не претворајте ја таа енергија во дела.

ДЕВИЦА
Девици, вие многу добро знаете како да извлечете негативна енергија од себе. Обидете се да охрабрите каква било активност што ве приближува вас и вашите најблиски. Да бидете заинтересирани за соништата и желбите на вашиот партнер може да постигнат добар напредок во вашата врска. Ѕвездите ќе ја подобрат вашата симпатична страна. Tryе се обидете да им помогнете на другите со ваши сопствени ресурси – може да биде нешто материјално или да е ваше време. Знаете дека сите треба да си помагаме.

ВАГА
Присуството на Венера во Бик оваа недела за Вагата е знак дека хармонијата со вашиот партнер ќе биде оптимизирана. Користете ги овие енергии за продлабочување на врската и подобрување на вашата комуникација. Ако работите сами, ѕвездите ќе ве охрабрат да ги проширите хоризонтите. Новите контакти во комбинација со вашиот ентузијазам сигурно ќе ве доведат до професионален успех.

ШКОРПИЈА
Шкорпиите кои се во врска ќе мора да ги прифатат своите недостатоци и грешки што неодамна ги направиле. Ако сте биле под притисок и ова доведе до злоупотреба на вашиот партнер, време е да се извините и да бидете понизни. Нема смисла да ги обвинувате другите за вашата недоследност, време е да го набудувате вашето однесување за да можете да ги менувате работите што ви го попречуваат проширувањето на хоризонтот.

СТРЕЛЕЦ
Оние кои се блиски со Стрелецот денес ќе ви бидат најголема поддршка. Тие ќе ви помогнат во секое време, а вие ќе се однесувате понизно и учтиво. Сите ќе ви бидат благодарни и вашата врска ќе стане посилна. Денес дефинитивно нема да биде добар ден за вас што се однесува до вашиот професионален живот. Сепак, дури и да не е сè позитивно, вие ќе бидете расположени и ќе ве однесе преку ден.

ЈАРЕЦ
Тоа е совршен ден за Јарците да се дружат со пријателите и оние со кои ги споделувате вашите идеали и вашите соништа за подобра иднина. Оние кои не се во врска ќе доживеат емоции и чувства со голем интензитет: писмо, некои зборови во соба за разговор или љубовна порака може да го разбудат светот на соништата и сензуалните задоволства. Не треба да се грижите толку многу за проблемите што не можете да ги решите сами. Одложувањата не се ваша одговорност.

ВОДОЛИЈА
Ѕвездите ја откриваат важноста на спонтаноста на Водолијата со вашиот партнер. Треба да преземете иницијатива и исто така сериозно да ја сфатите врската ако сакате среќата да биде дел од неа. Од друга страна, во семејна средина треба да бидете претпазливи ако донесете ненадејни одлуки. Што се однесува до бизнисот и вашите финансии, предвидувањата за денес ја споменуваат комуникацијата преку Интернет. Треба да бидете особено внимателни со ова и да ги преземете сите можни безбедносни мерки на претпазливост.

РИБИ
Сексуални средби Рибите ќе бидат пожелни и долгоочекувани. Ќе уживате во кулминацијата со толкава страст и задоволство што скоро ќе биде духовно. Може да се „заљубите“ во културата и обичаите на друга земја и да одлучите да патувате или да живеете таму некое време. Понекогаш има места во светот што се чини дека нè „повикуваат“, па мора да одговорите на тој повик.

Прегледи:
860
Објавено на:
07.05.2021