Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8. ОКТОМВРИ 2019 ГОДИНА

Јарецот има дилеми на работно поле, Рибите не се задоволни, Близнаците имаат променливи финансии, Стрелецот ќе запознае нова личност.

ОВЕН

Имате впечаток дека на деловно поле многу лесно ќе ги решите проблемите кои настанаа во претходниот период. Немате доволно доверба во саканата личност и меѓу вас се создава конфликт. Внесувајте повеќе течности.

БИК

Не е поволен ден за нови деловни одлуки. Потребен ви е мир. Ви се допаѓа личност која делува мистериозно и на некој начин тивко и повлечено кога станув збор за љубовта. Проблеми со белите дробови.

БЛИЗНАЦИ

Финансиската ситуација ви е променлива и тоаа ви носи чувство на несигурност. Нема да ви биде лесно да ги решите сите проблеми. На љубовно поле ве очекуваат помали потешкотии. Можен е пад на енергијата.

РАК

Пред вас е ден во кој нема да имате премногу среќа на деловно поле. Можеби ве оптеретуваат некои помали проблеми. Чувствувате дека постепено се оддалечувате од личноста која ви се допаѓа. Потребен ви е сон.

ЛАВ

Имате можност да остварите сосема стабилна состојба на деловно поле. Ве очекува период на напредок и просперитет. Во бракот ве очекуваат помали несогласувања денес. Ако сте слободни можно е ново познанство. Добар период за слабеење.

ДЕВИЦА

Треба да се посветите на работата бидејќи имате можност да напредувате. Имате многу љубовни можности. Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни со ситуацијата. Помали проблеми со видот.

ВАГА

Малку сте загрижени и ви се чини дека состојбата на деловно поле е неизвесна. Ве очекува фаза полна со дилеми и предомислувања. Добро се сложувате со партнерот и вложувате многу за напредок на вашиот однос. Проблеми со циркулација.

ШКОРПИЈА

Ве очекуваат некои потешкотии кога станува збор за работата. Може да бидете склони кон секојдневни кавги со соработниците. засега не сте подготвени за почеток на нова љубовна врска. Внесувајте повеќе овошје.

СТРЕЛЕЦ

Моментално чувствувате дека може да ги држите работите под контрола и се трудите да го дадете својот максимум на деловно поле. Ново познанство ве очекува. Личноста која ќе ви се појави во животот ќе ви донесе многу среќа. Вкочанетост во грбот.

ЈАРЕЦ

Потребно ви е повеќе време за да ги решите деловните дилеми. Мора да покажете упорност. Можеби сте направиле некоја грешка во односот со саканата личност и таа не е подготвена да ви прости сѐ. Избегнувајте алкохол.

ВОДОЛИЈА

Загрижени сте за својата работа и ви се чини дека наскоро ќе имате неочекувани промени. Ви се допаѓа личност со која имате недефиниран, платонски или пријателски однос. Не ви е лесно. Потребен ви е одмор.

РИБИ

Не сте задоволни од својата работа и планирате да се ангажирате околу одредени промени на ова поле. Доколку сте во брак, пред вас е период во кој со саканата личност ќе имате некои проблеми. Кожата ви е осетлива.