Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9. АПРИЛ 2019 ГОДИНА

Близнаците може да очекуваат поволен ден за љубов, пред Девиците е одличен период на деловно поле, кај Скорпиите се можни проблеми со циркулацијата.

ОВЕН

Може да очекувате успех во врска со работите кои сте ги планирале. Пред вас е поволен период за ова поле. Немате никакви дилеми и знаете што сакате на емотивно поле. Пред вас е поволен ден. Внимавајте на чувствителната бешика.

БИК

Може да очекувате дека ќе успеете да го остварите успехот кон кој тежнеете на ова поле веќе подолг период. Доколку ви се допаѓа некоја Скорпија треба да знаете дека тоа е фатална комбинација. Можни се проблеми со синусите.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува подобрување на заработката. Може да се надевате на убави вести на ова поле. Убаво се чувствувате кога поминувате време со личноста која ја сакате. Може да очекувате поволен ден за љубов. Склони сте кон дебелеење во оваа фаза.

РАК

Можно е да претерувате со очекувањата на деловно поле. Неопходно ви е малку пореално да ги гледате нештата. Ве очекува поволен ден за средба со личноста која ви се допаѓа. Можни се проблеми со притисокот.

ЛАВ

Пред вас е поволен ден во кој ќе имате можност да разрешите некои проблеми кои ве мачат од претходно. Може да очекувате интересна комуникација со партнерот кој ќе ви открива сѐ повеќе детали за себе. Поспани сте.

ДЕВИЦА

Одлична соработка со колегите е пред вас. Можете да се надевате на деловен успех. Добивате многу љубов од партнерот и уживате кога сте заедно. Пред вас е поволен период за ова поле. Немате здравствени проблеми.

ВАГА

Може да очекувате добар договор со надредените. Пред вас е поволен период на ова поле. Можни се оланови за заеднички живот со партнерот. Внимавајте на своите заби.

СКОРПИЈА

Ве прати среќата и лесно решавате сѐ што ќе ви застане на патот. Може да очекувате поволен период. Имате прилика да го изберете помеѓу повеќето додворувачи оној кој најмногу ви се допаѓа. Можни се проблеми со циркулација.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате поволна фаза на работа. Судбината е на ваша страна и може да остварите сѐ што ќе посакате на ова поле. Во љубовта постојат проблеми помеѓу вас и партнерот но вие ги ставате под тепих. Можни се проблеми со грлото.

ЈАРЕЦ

Ве очекува можност за нова работа која може да ви донесе прилично добра заработка во иднина. Врската со саканата личност оди во добра насока, задоволни сте и убаво се чувствувате кога сте заедно. Можни се проблеми со вените.

ВОДОЛИЈА

Се обидувате да остварите промени за кои размислувате веќе некое време, но тоа не ви оди од рака. Можно е да ве очекува важен разговор за заедничката иднина со саканата личност. Исцрпени сте.

РИБИ

Може да се потпрете на помошта и поддршката од страна на работното опкружување. Поволен ден за работа и обврски. Ако сте слободни, пред вас е познанство кое постепено ќе води кон врска. Можни се проблеми со циркулацијата.