Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 МАРТ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Нема смисла да се истера правдата ако не имате корист од тоа. Почитувајте ги туѓите аргументи и пронајдете во нив причина да попуштите пред вашите ставови. Бидете внимателни во сообраќајот, особено ако се подготвувате да одите на долг пат.

БИК
Денот ви носи можност да ја подобрите состојбата на работа. Сепак, тоа ќе донесе само привремено олеснување, бидејќи пред вас останува уште многу работа. Искористете ја целата своја деловна упорност, разберете ја како инвестиција во времето што допрва доаѓа.

БЛИЗНАЦИ
Имате социјално расположение, но и премногу нервоза. Обидете се да најдете рамнотежа во контактот со други луѓе затоа што тие не гледаат дека зад очигледната смиреност се крие напнатост што ве тера да направите нешто за што подоцна ќе зажалите.

РАК
Не ви е јасно како успеавте да ја пропуштите понудата што неодамна ви одмина. Ќе имате разговор на оваа тема во кој нема да ви биде пријатно. Ако сте подготвени да поднесете критики и да понудите логично оправдување, шансата не е изгубена.

ЛАВ
Лажното чувство на среќа и задоволство може да ве натера да потрошите денес повеќе отколку што сте во позиција да заработите. Не го удавувајте вашиот ненадеен оптимизам во неконтролирано трошење. Поминете повеќе време дружејќи се со пријателите.

ДЕВИЦА
Давате премногу значење на тоа што некој ќе каже. Во моментот, фокусот е ставен на гневот на вашиот партнер бидејќи им дозволувате на другите луѓе да влијаат на судбината на вашата врска. Дали е тоа начинот на кој сакате да одите, прашање на кое само вие го знаете одговорот.

ВАГА
Вие прифативте обврски за кои немате доволно капацитет. Премногу информации предизвикуваат стрес кога ќе станете видливо расеан. Побарајте помош од соработник пред да направите непоправлив надзор. Реорганизирајте го вашиот распоред и ќе постигнете сè.

ШКОРПИЈА
На крајот на неделата ве чека невообичаено голема деловна активност, полека почнете да се припремате. Како денес сите да се сетија дека им треба нешто. Вашата трудољубивост и дисциплина мора да бидат на завидно ниво за да ги исполните очекувањата на претпоставените.

СТРЕЛЕЦ
Вие гледате на светот исклучиво од ваш сопствен агол. Не почитувајте ги туѓите мислења, затоа денес ве очекуваат вистински емотивни турбуленции. Мислите дека ставовите на луѓето од околината се површни, па тоа би можело да биде причина за попладневни дискусии и расправии.

ЈАРЕЦ
Амбициозни сте, па денот го започнувате со големи планови. Ловете ја секоја можност повторно да се наметнете во околината во која се движите и работите. Напорот ќе биде награден, но во исто време добивате нови непријатели на кои им застанувате на патот.

ВОДОЛИЈА
Добивате поддршка од луѓето од кои најмалку очекувате. Парите со кои располагате не се доволни за сè што имате намера да купите. Ситуацијата е непријатна, но оптимизмот не ве остава. Решението ќе го видите ако добро се опуштите.

РИБИ
Ви се отвораат нови можности. Зборувате со пријателите за бизнис што има врска со странство. Ова значи потреба за патување до некоја далечна дестинација. Реагирајте брзо, не дозволувајте двоумењето да ја уништи таквата ретка можност.

Прегледи:
1482
Објавено на:
08.03.2021