Категории

СРЕЌЕН МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овенот во февруари го очекуваат многу предизвици на љубовно поле. Ви се чини дека ситуацијата се искомплицира и дека не можете секогаш да го разберете вашиот партнер. Немате многу трпеливост, па можно е да има насилни расправии. Страстите ќе стивнат на крајот на февруари, само ако одлучите да ги решите сите стари проблеми, еднаш засекогаш, и да продолжите да градите добра и искрена врска. Слободните Овни ќе имаат можност да запознаат личност која многу ќе им се допадне, но сепак се плашат да ги откријат своите емоции и да се препуштат на романтиката.
Што се однесува до деловната сфера, имајте во предвид дека е многу подобро да бидете фокусирани на една работа, отколку да извршувате неколку задачи одеднаш. Може да се појават ненамерни грешки, што ќе влијае на вашата кариера. Продуктивноста не е на завидно ниво, потребна ви е подобра организација и фокус, за да избегнете какви било можни грешки и да можете да го дадете максимумот на работа. Одмарајте се повеќе.

БИК
За биковите, февруари е резервиран за љубов. Ќе уживате во романтични моменти со вашиот партнер и хармонијата што се создава со текот на времето ви одговара. Исто така, ќе планирате заеднички собир со пријателите, како и кратко патување, што ќе биде многу пријатно за вас. Важно е да продолжите да работите на вашата врска и да градите искрена комуникација. Сепак, нашите партнери се пред сè и најдобри наши пријатели и така треба да се однесуваме кон нив. Слободните бикови сепак нема да стапат во посериозна врска. Овој месец ќе имате многу повеќе работа и ќе се очекува да дадете се од себе. Ќе бидете доста исцрпени, но трудот ќе ви се исплати, па ве чека покачување на платата или унапредување. Кога станува збор за финансиите, често трошите повеќе отколку што треба, па затоа е препорачливо да водите поголема грижа за парите, за да можете да ги распределите правилно и на крајот да ги заштедите за важни цели. Можни се алергии.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците ќе размислуваат за можно раскинување во февруари, а љубомората, која се изразува со месеци, е виновна за сè. Најдобро би било да бидете сами некое време, да размислувате за сè. Не донесувајте одлуки лесно, особено не кога сте лути на вашиот партнер. Кога размислувате за сè, обидете се да разговарате искрено со вашиот партнер, со цел да постигнете решение и да ја подобрите врската. Слободните Близнаци ќе стапат во контакт со личност со која имаат многу заеднички теми и интереси.
Понекогаш имате желба да се откажете и целосно да ја менувате својата професија, но на крајот на денот знаете зошто се борите толку силно. Важно е да го искористите слободното време на вистински начин и да одморите и да уживате што е можно повеќе, за да бидете позадоволни на работа. Имајте на ум дека целиот напор се исплати! Успеавте да заштедите пари, па непредвидените трошоци нема да ве вознемират многу. Имунитетот е послаб од вообичаеното. Земајте повеќе витамини и минерали.

РАК
За Раковите, февруари носи многу среќа на љубовно поле. Доколку сте во врска или брак, ќе можете да поминувате повеќе време со вашиот партнер овој месец, а можно е да патувате неколку дена, со цел и да се опуштите и да се посветите едни на други. Ќе сфатите дека можете да постигнете одлични решенија со компромис и ова подобрување е пријатно и за вас и за вашиот партнер. Уживајте во хармоничните и романтични денови пред нас. Слободните Ракови ќе имаат голема потреба да пронајдат партнер со кој ќе се смират, но сепак, за таа одлука, треба да почекате уште некое време. Деловниот аспект не е одличен. Ќе имате многу кавги со колегите, па дури и со шефовите, што може да доведе до конфликти и лоши односи, што во овој момент воопшто не ви требаат. Понекогаш е подобро да го задржите своето мислење за себе и да продолжите да работите со свое темпо, без притисок. Финансиите се стабилни, но трошоците ве чекаат на крајот на месецот. Поправки се можни на автомобилот или во куќата, затоа е добро да заштедите однапред. Вашиот стомак е почувствителен од вообичаеното.

ЛАВ
Лавовите можат да очекуваат разни изненадувања во февруари. Вашите емоции се нагласени во овој период и важно е да им кажете на вашите најблиски на вистински начин колку ви значат и колку сте благодарни што сте покрај вас. Одлично се согласувате со партнерот и задоволни сте од врската. Комуникацијата е искрена и успеавте да ја подобрите, затоа сте многу порелаксирани и посамоуверени. Можно е да планирате да го проширите семејството, да патувате заедно или да постигнете некоја важна цел, што не беше можно до сега. Што се однесува до вашата кариера, во февруари ќе можете да изберете помеѓу неколку работни места и се наоѓате во пресвртница што дополнително ќе одлучува за вашиот пат во кариерата. Постојано се обидувате, а сега се заморувате. Најдобро е понекогаш да оставите сè да оди и да чекате коцките да се соберат заедно. Многу е важно да бидете фокусирани и фокусирани на она што го правите, со цел да постигнете максимални резултати. Финансиите се подобруваат, можни се добивки од неколку страни. Здравјето е стабилно, поредовна физичка активност би била пријатна.

ДЕВИЦА
Девиците кои се во брак или во врска имаат многу проблеми со тајни, со слаба комуникација, со тишина. Време е јавно да ги искажете своите емоции и секогаш да му кажувате на вашиот партнер што ве мачи. Важно е да бидете искрени кон себе, бидејќи не можете да бидете среќни во врската, сè додека не ги решите застарените проблеми што сè уште ги чувствувате како товар. Вие сте под стрес поради тоа, па лесно можете да се карате со некој од вашето семејство. Прифатете ја одговорноста и соочете се со сè што ве мачи. Слободните Девици ќе имаат можност да се запознаат со нов партнер во февруари и ќе бидат многу задоволни од нивниот избор. Со среќа! Ќе започнете многу работни места и сега е време да изберете само она што ви одговара. Едноставно, не можете да завршите повеќе од една работа истовремено, бидејќи ви треба многу енергија и не можете да ги постигнете очекуваните резултати. Сега е важно да одлучите во која насока сакате да се движи вашата кариера и да и се посветите колку што е можно повеќе. Можни се проблеми со бубрезите.

ВАГА
Вагите кои се во врска или брак може да биде доста сомнителни кон партнерот. Постои љубомора, што ќе предизвикува многу кавги. Исто така, некои тајни ќе излезат на виделина, така што Вагите ќе се соочат со проблеми што ги немале досега. Важно е да останете смирени и собрани и да размислувате со ладна глава. Искрен разговор може да ви помогне да решите многу сомнежи во врска со вашиот партнер. Можно е личност што ќе ви се допадне да влезе во вашиот живот. Не е добро за вашата врска, но секогаш треба да го слушате срцето и вашата интуиција. Слободните Ваги ќе имаат желба да се забавуваат и не сакаат да влегуваат во нови врски. Деловната сфера не е стабилна и тоа многу ве оптеретува. Токму кога мислевте дека работите се балансирани и кога се чувствувате безбедни, дојдоа нови проблеми. Треба да продолжите да работите, и на себе и на вашето образование, бидејќи тоа е единствениот начин на кој можете да напредувате. Имајте на ум дека никогаш не е доцна да ја смените кариерата и да започнете од нула. На крајот, најважно е да го направите она што ве исполнува. Можни се проблеми со синусите и дишните органи.

ШКОРПИЈА
Шкорпиите можат да очекуваат добри вести во февруари, и во деловни и во љубовни врски. Зафатените Шкорпии кои се во врска или брак имаат одлична врска со партнерот. Комуникацијата е искрена и отворена и уживате да поминувате што повеќе време со вашиот партнер. Многу Шкорпии ќе размислат за деца во февруари, а тоа ги прави особено среќни. Подготвени сте да го проширите семејството, да креирате план за иднината заедно со вашиот партнер. Вие сте задоволни и исполнети, и тоа е најважно. Слободните Шкорпии ќе му дадат шанса на поранешен партнер или некој што им се додворувал подолго време. Не сакате повеќе да бидете сами, подготвени сте за врска! Ѕвездите подготвија добри вести за Шкорпиите за февруари. Деловни понуди, договори, потписи ве чекаат. Бевте многу упорни и конечно успеавте да напредувате и да дадете се од себе за да ја однесете вашата кариера на вистинскиот пат. Пред вас е успешен месец и многу е можно да добиете нова работа или да добиете унапредување на вашата моментална работа. Би уживале во масажа.

СТРЕЛЕЦ
Зафатените Стрелци се соочуваат со еден месец полн со љубов! Имате многу разбирање за вашиот партнер, но и сочувство. Видовте каде погрешивте во таа врска и подготвени сте да ги поправите грешките. Комуникацијата со вашиот партнер е многу подобра отколку што беше и тоа ви дава мотив да инвестирате повеќе! Подготвени сте да направите компромис и да склучувате зделки. Во февруари ќе поминете повеќе време со семејството и пријателите, и тоа ќе биде многу пријатно за вас. Слободните Стрелци може да имаат љубовна авантура во февруари, полна со страст и емоции. Врската не мора да се претвори во долга врска, но вие сте подготвени повторно да се за заљубите. Кога станува збор за работата, вие сте сигурни во себе и знаете дека давате се од себе да ги исполните роковите и правилно да ги извршувате сите работни задачи. Понекогаш ве нервира тоа што претпоставените не го забележуваат, па го губите трпението. Важно е само да продолжите да работите со исто темпо, дури и без да размислувате за работа во слободното време. Време е да се посветите и да се одморите, и психички и физички. Се чувствувате добро, би сакале редовни прошетки.

ЈАРЕЦ
Во месец февруари, Јарците ќе решат да а ја покажат својата нежна страна и најдобро да го искористат времето што го поминуваат со својот партнер. Комуникацијата станува поискрена, подлабока и конечно ќе ги отворите сите картички. Ќе правите планови за иднината и со нетрпение ќе очекувате подобри времиња. Можно е вие ​​и вашиот партнер да планирате да влезете во нов бизнис или да спроведете стара заедничка идеја. Се на се, ве чека одличен месец за љубов. Слободните Јарци ќе се сретнат со сродната душа, на крајот на февруари! Ѕвездите се во ваша корист и идеално време е да започнете нова врска. Кога станува збор за вашата кариера, претстојат денови кои се полни со обврски, но и стрес. Од вас се очекува многу, и без прашање, прифаќате нови работни задачи. Треба да размислите дали сте навистина подготвени да преземете повеќе одговорности. Како прво, потребни ви се слободни денови за да бидете фокусирани и фокусирани на она што го правите. Финансиите се стабилни, ќе успеете да заштедите пари. Здравјето е стабилно, имате многу енергија!

ВОДОЛИЈА
Февруари носи многу романса, нежност и квалитетно време поминато со партнерот за зафатените Водолии. Старите кавги ќе бидат заборавени, сега е вистинско време да продолжите понатаму и да се посветите себе си и на партнерот. Сепак, може да има несогласувања на крајот на февруари, но од ваша страна. Понекогаш е подобро да размислите прво пред да започнете расправија. Слободните Водолии не се подготвени да започнат нова врска, и затоа е најдобро засега. Имате додворувачи и ве плени позитивната енергија. Поминете повеќе време со пријателите и семејството. Во моментот кариерата е во стагнација. Се чини дека не сте доволно мотивирани за нови соработки и работни задачи. Имате впечаток дека сите завериле против вас и дека сте конкуренција на многумина. Гледајте се и гледајте ја својата работа. Воопшто не треба да обрнувате внимание на мислењата на колегите или новите соработници. Знаете како работите и колку напорно работите и никој не смее да ве спречува. Финансиите се стабилни, до крајот на месецот, кога се можни поголеми непредвидени трошоци. Можни се аритмии.

РИБИ
Зафатените Риби ќе одлучат во февруари дали ќе продолжат да работат напорно на нивната врска или ќе прекинат брак или врска во која повеќе не се чувствуваат исполнето и среќно. Се ставивте на прво место и одлучивте да ги почитувате своите ставови и емоции. Во овој период, важно е да бидете нежни кон себе, да го слушате срцето и да бидете искрени со другите. Само на овој начин може да се надмине проблемот. Ова исто така важи и за односите со пријателите и семејството. Слободните Риби ќе имаат можност да пловат во романса со личност која ја познаваат подолго време, можно е да станува збор и за поранешен партнер.
Во однос на кариерата, Рибите ќе напредуваат овој месец. Haveе имате нови деловни можности, па можно е да одлучите за ново работно место. Вие сте свесни за вашите квалитети и нема да се откажете од важните цели. Иако деловната сфера сè уште не е стабилизирана, ваше е да продолжите да се обидувате и да дадете сè од себе за да ги реализирате вашите планови. Можни се помали профити – отплата на старите долгови или непредвидливи зголемувања на платите. Што и да е, почестете се со тие пари! Изразени се дигестивни проблеми. Изберете полесна храна.

Прегледи:
2444
Објавено на:
01.02.2021