Категории

СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 30 МАЈ ДО 5 ЈУНИ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
На работа треба да се опуштите и да им дозволите на другите луѓе да блеснат. Не мора секогаш се да правите сами, но бидете достапни доколку на вашите колеги им треба совет или помош. Во љубовта, неделниот хороскоп предвидува необична дилема, која ќе ја предизвика една случајна забелешка на личност од вашата околина. Внимавајте да не се уморите. Најдобри денови ќе бидат вторник и четврток.

БИК
Во средината на неделата ве очекува конфликт, бидете спремни за тоа! Тоа веројатно ќе се случи во деловно опкружување, околу некое важно прашање, но ќе се соочите со личност која е исто толку тврдоглава како вас. Големото прашање е кој ќе попушти и какви ќе бидат последиците! Биковите „самци“ имаат можност за ново интересно познанство на крајот на неделата. Најсреќните денови ќе бидат четврток и сабота.

БЛИЗНАЦИ
Последната недела од мај ќе го тестира вашето трпение и во љубовта и во работата! Партнерот поради некоја причина не ги разбира вашите потреби и ова не е недела кога сте подготвени на компромиси. Не бидете планета, туку обидете се да зборувате рационално за вашата врска. Можен е напредок во бизнисот, но мора да заглавите повеќе од кога било. Најдобри денови ќе бидат понеделник и сабота.

РАК
Неделниот хороскоп предвидува поволна ситуација на работа, доколку некој ја напушти компанијата во која работите, време е да проверите како можете да заземете подобро место. Разговарајте со личност на која и верувате и дознајте што треба да направите за да се докажете, пред вас е голем тест! Во љубовта малку сте го запоставиле партнерот и ве гризе совеста, исплатете се во романтичен викенд. Најсреќните денови ќе бидат вторник и среда.

ЛАВ
Ѕвездите предвидуваат несогласувања со личност со која сте многу блиски, од семејството или кругот на пријатели кои се познаваат „сто години“. Ќе избие поради конфликти на ставови и вредности, а на вас ќе биде да попуштите за да ја зачувате врската. Партнерот не знае каде да оди поради работата, па затоа е важно вие да сте најдобрата поддршка оваа недела. Имате добро здравје во текот на целата недела. Најсреќните денови ќе бидат вторник и петок.

ДЕВИЦА
Вашиот неделен хороскоп е фокусиран на љубовно поле, се случи нешто што ве исфрли од рамнотежа и мора да го вратите. Ќе бидете поемотивни од вообичаено, но не треба да го „гушите“ партнерот, туку да покажете сила и разбирање за врската да продолжи да биде стабилна. Обесхрабрени сте на работа, се чувствувате незадоволни, но можно е погрешно да сте протолкувале нечиј коментар за вас. Внимавајте на дигестивни проблеми. Најдобри денови ќе бидат среда и недела.

ВАГА
Се е одлично во љубовта оваа недела, се чувствувате многу романтично и тоа му се допаѓа на вашиот партнер. Вашата врска е подготвена за следниот чекор, нема што да чекате! На работа ќе бидете задолжени за одржување на мирот меѓу двајца кои никогаш не можат да најдат заеднички јазик. Покажете дека сте над ситуацијата и помогнете им, но не дозволувајте да ве вовлечат во нивните проблеми. Најдобри денови ќе бидат понеделник и четврток.

ШКОРПИЈА
За вас е возбудлив период, неделниот хороскоп предвидува дека ќе научите нови интересни вештини. Можно е тоа да е поврзано со работа и стекнување нови знаења, но можно е Ши да откриете некоја активност во приватниот живот која ве исполнува и забавува. Поминете време со вашето семејство, слушнете приказна што не сте ја знаеле и ќе ве инспирира да дознаете повеќе за историјата на вашето семејство. Пазете се од изложување на сонце. Најдобри денови ќе бидат четврток и сабота.

СТРЕЛЕЦ
Решивте да блеснете оваа недела и никој не може да ве тргне од чекор. Преземате многу обврски, но вашиот немирен дух треба постојано да се занимава со нешто, најлошото што може да ви се случи е досадата и рутината! Важна личност ќе ги забележи вашите напори и можен е напредок. Во љубовта понекогаш повеќе зборувате отколку што слушате и време е тоа да го промените. Најдобри денови ќе бидат понеделник и среда.

ЈАРЕЦ
Неделниот хороскоп ви ја предвидува желбата за авантура, немате желба да правите ништо, сакате да патувате, да стекнувате нови познанства и да се возбудувате. Што реално можете да постигнете до почетокот на летото? Ако се одлучите за едно, ѕвездите ќе бидат на ваша страна, само не се обидувајте се да постигнете одеднаш. Советите на постара жена во овој период ќе вредат злато. Најдобри денови ќе бидат понеделник и петок.

ВОДОЛИЈА
Неделата ја започнувате без енергија и време е да промените нешто во животот. Дали вашите навики го попречуваат вашиот пат кон напредок, професионален и личен? Сега е време да ги преиспитате, можно е нешто што ви изгледа сосема „наивно“ да е токму она што ве кочи. Добро се забавувате за пари и можете да очекувате победа на крајот на неделата. Најсреќните денови ќе бидат вторник и недела.

РИБИ
Ѕвездите се на страната на Рибите кои не се во врска оваа недела, фановите ќе се караат околу вас! Дури две лица се заинтересирани за вашиот статус и сакаат подобро да ве запознаат. Едниот има искрени намери и подлабоки чувства, но другиот сака само авантура. Проценете што сакате и преземете акција! Најдобри денови ќе бидат среда и сабота.

Прегледи:
198
Објавено на:
31.05.2022