СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП (20-21 АПРИЛ 2019 ГОДИНА)

Бикот е меланхоличен, Ракот е под стрес, Лавот ги решава проблемите, Девицата е успешна, Шкорпијата е полна со енергија.

ОВЕН

Добивате сѐ повеќе нови наредби и вашиот недостиг на дисциплина и послушност моментално е најголемиот проблем на вашето работното место. Периодот кој ви претстои е многу поволен за вас на љубовно поле. Викендов ве чека убаво изненадување. Бавете се со спорт.

БИК

Ви станува јасно дека некои проблеми нема да можете сами да ги решите во најбрз рок. Размислувате на кој пријател или колега да му се обратите за помош. Денес е добар ден за нова врска. Склони сте кон меланхолија.

БЛИЗНАЦИ

Бидете подготвени на изненадувања. Дојде крај на статичната атмосфера која владееше во вашето работно опкружување и доаѓа време за промени. Вистинско време е да се смирите со саканата личност. Психосоматски проблеми.

РАК

Се наоѓате под голем стрес и се грижите за очекувањата кои не сте успеале да ги исполните. Се прашувате какви последици ќе има тоа по вас. Ве очекува многу убаво ново познанство во блиска иднина. Јадете редовно.

ЛАВ

Проблемите кои ве маќат ќе ги решите многу полесно отколку што очекувате. Ова е многу поволен период на деловно поле. Една личност почнува да го окупира вашето внимание повеќе од било кој досега. Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Успехот ви е на дофат. Доколку викендов секој потег го повлечете промислено ќе имате доста причини да бидете задоволни и горди. Одлучивте конечно да ставите точка на врската која долго време ве оптеретува. Опуштете се со масажа.

ВАГА

Викендов ве очекуваат помали компликации, но сигурно ќе ги решите доколку останете смирени. Не избрзувајте во никој случај. Ќе ви биде потребно многу време да ја освоите личноста која ви се допаѓа. Колената ви се чувствителни.

ШКОРПИЈА

Викендот е особено поволен за вас на финансиско поле. Може да очекувате успех ако сте занимавате со било какво вложување. Лошите искуства кои сте ги имале во претходната врска оставила во вас длабока трага. Имате многу енергија.

СТРЕЛЕЦ

Не дозволувате било кој да ви се меша во работата или да ви говори што да правите бидејќи сте многу сигурни во своите способности. На својата околина и делувате арогантно. Можеби ќе запознаете личност која ќе ви го промени животот. Здравјето е одлично.

ЈАРЕЦ

Бидете внимателни и со резерва прифаќајте сѐ што некој се обидува да ви наметне. Во кругот на вашите пријатели ќе се појави личност која ќе ви се допадне. Зголемете го внесувањето на магнезиум и калциум.

ВОДОЛИЈА

Ве чека тежок викенд во кој најдобро да ги избегнете сите ризични ситуации и носењето на големи одлуки. Тешко ви е да се соочите со некои работи и бегате од сѐ. Истото важи и за вашиот партнер. Пролеми со главоболка.

РИБИ

Факторот среќа е на ваша страна и би било добро да го искористите викендот за решавање на дилемите во врска со работите за кои досега не најдовте решение. Доколку сте во врска може да очекувате убав викенд. Здравјето е добро.
Коментари

коментари