Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 13 И 14 МАРТ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овој викенд Овенот би можел да биде удрен за претходни грешки и прикривање на вистината. Зборовите што некогаш ви се чинеа неважни, ќе ви се враќаат и ве прогонуваат. Се ќе помине на дело. Бидете внимателни и не наидувајте на конфликти околу вашите постапки и несовесни зборови.

БИК
Биковите ќе имаат многу енергичен викенд во кој ќе ја покажат целата своја способност и ќе направат голем чекор напред. Сепак, проверете дали ги имате сите вистински факти пред да започнете со секојдневни активности. Со оглед на големата енергија околу вас, некои факти може да изгледаат попривлечни отколку што навистина се.

БЛИЗНАЦИ
Овој викенд Близнаците треба внимателно да си го испланираат и да бидат трпеливи со луѓето околу нив. Ако работите со луѓе, проверете дали имате заеднички цели, бидејќи тие може да ве вознемируваат само ако немате исто мислење. Се чини дека некој би можел да постапи според погрешни информации и да предизвика конфликт. Верувајте си повеќе отколку на другите.

РАК
Овој виекнд, мислите на Раковите ќе лутаат кон некаков аранжман, или во домот или за нив самите. Бидете претпазливи кога фантазијата ве фаќа бидејќи би можеле да талкате далеку. Запомнете кој лета високо, паѓа ниско. Решете ги проблемите на време за да не ги комплицирате работите. Донесувате одлуки со разум, а не со емоции бидејќи во спротивно ќе се најдете во неволја.

ЛАВ
Лавовите ќе мора да дејствуваат на многу места во исто време. Луѓето ќе се обратат до вас за да им помогнете да организираат работа, но и забава. Ќе ве чекаат многу предизвици па можете да се најдете во дилема кој да го изберете. Ако се истегнете премногу од едно до друго место, ќе завршите само фрустрирани, па повеќе сакате да направите избор пред да кажете некому да.

ДЕВИЦА
Девиците имаат голема желба да ги претворат своите фантазии во реалност. Повеќе сакате да го размрдате вашиот секојдневен свет со некоја необична активност. Сакате да им покажете на сите како животот е една голема комедија. Охрабрете ги другите да се релаксираат малку. Викендот трае, а вие сте ѕвезда на вечерта, не пропуштајте таква можност.

ВАГА
Вагите ќе имаат многу нешта на својот ум, ќе прават планови за иднина поврзани со напредок и со разубавување на домот. Некои дури и ќе размислуваат за брак или деца. Би било добро да отпатувате на некое блиско место со партнерот или вашите најблиски и да се опуштите од изминатиот период кој ви донесувал стресови. Можно е да слушнете некоја добра вест која ќе ви ја разведри новата недела.

ШКОРПИЈА
За вас, Шкорпии ова ќе биде прилично интензивен период во кој ќе имате дисхармонија во многу области од вашиот живот. Ќе се чувствувате како другите да се невообичаено тврдоглави, па може да наидете на фрустрација каде и да се свртите. Најлесен начин да се реши оваа ситуација е со смеа. Младешки пристап и позитивно размислување ќе постигнат рамнотежа во секоја ситуација со која ќе се соочите. Затоа, насмевнете се на лицето и продолжете!

СТРЕЛЕЦ
Овој викенд на Стрелецот ќе му биде тешко да започне за која било работа од практична природа. Ако е така, не се трудете да се обидувате. Сонувањето е само во вашата глава, па обидете се да ги пренасочите вашите мисли пред да започнете со работа. Можеби некој филм или добра книга ќе бидат доволен мотиватор за да го продолжите денот, вратете се малку на минатото.

ЈАРЕЦ
Јарците ќе се посветат на безбедни планови и афери. Останете балансирани и не претерувајте. Земете едно по едно на дневниот ред. Ако си дозволите премногу мечтаење, би можеле да влезете во конфликт со некого околу вашиот план и ако сте премногу реални, нема да можете да продолжите понатаму. Запомнете: златната средина е изборот на денот!

ВОДОЛИЈА
Клучниот збор овој викенд за Водолијата е акција. Облечете удобни чевли и тргнете на пат. Поставете некоја игра во комуникација со луѓето околу вас. Најдете начин да избегате од реалноста за момент. Зачинете ги вашите дневни ритуали со нешто ново. Ако има конфликт, едноставноста и разиграноста ќе ви помогнат да ја решите ситуацијата. Насмевнете се на лицето и уживајте.

РИБИ
Овој викенд Рибите можат да се препуштат на својата креативна имагинација, но да обрнат внимание на реалниот свет. Може да наидете на конфликт со една тврдоглава личност или да се најдете во ситуација што ќе биде малку непријатна за вас. Размислете добро пред да започнете со акција затоа што би можеле да се изгубите во светот на вашата богата фантазија. Бидете позитивни и ќе успеете во секоја ситуација.

Прегледи:
1352
Објавено на:
12.03.2021