Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 17 И 18 ЈУЛИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Некој ќе ви остави исклучително силен впечаток, но обидете се да останете цврсто со нозете на земја и да не се занесувате со убави зборови. Ако заклучите дека одредена личност знае сè за сè, добро размислете и истражете ги работите самостојно бидејќи тоа може да биде измама или скриена намера. Ваш главен приоритет треба да биде работата или проектот со кој доцните.

БИК
Подгответе се да ги решите деловните и семејните проблеми на мирен начин. Можете да постигнете многу, но само ако покажете дека сте собрани и свесни за сите околности. Не ги игнорирајте емоциите на другите луѓе затоа што сè може да излезе од контрола и на крајот да ве доведе до загуба. Држете се до логиката и бидете практични за да ги завршите работите како што треба.

БЛИЗНАЦИ
Никој нема да разбере што ќе се обидете да направите овие дена.. Не очекувајте поддршка или потпирајте се премногу на советот, бидејќи тие веројатно се сосема погрешни. Продолжете со темпото што го започнавте, но исто така преценете ги вашите мотиви и разгледајте ги предлозите на оние кои поминале низ нешто слично во минатото.

РАК
Влеговте во многу добра фаза од животот која е погодна да биде подредена за размислување за идните цели. Покрај тоа што сте објективни, во исто време лесно ќе посочувате грешки или ќе ги критикувате другите, но без да навредувате никого. Научете да застанувате и да уживате во моментот да го извлечете најдоброто од љубовната врска, бракот или тајната врска.

ЛАВ
Поставете нов пристап ако не можете да престанете да размислувате за стар проект, идеја или можност што ја одбивте. Нема да изгубите ништо ако одвоите малку време и се потрудите. Викендот е идеален за влечење смели потези поврзани со финансиите. Исто така, ќе ви се исплати стекнување нови знаења, не мора само преку формално образование.

ДЕВИЦА
Ако не сте задоволни од ситуацијата дома или ве вознемирува врската со саканата личност, преземете ги работите во свои раце и активирајте се кога станува збор за плановите за во иднина. Не очекувајте работите да се променат сами од себе или луѓето сами да сфатат што ви пречи. Поставете нови правила за да обезбедите помирна иднина за себе.

ВАГА
Без оглед на силната самодоверба, немојте да бидете измамени дека мислите дека ќе се извлечете од тоа ако работите помалку од вообичаеното или задржувате информации. Нема пократок пат до успехот и ако се потпрете на некој друг, иако сето тоа скапо ќе ве чини, на крајот ќе вреди за пари и време. Во љубовта, реализирајте сè за што размислувате.

ШКОРПИЈА
Размислете за вашите потези од претходните неколку дена за да сфатите колку сте направиле за другите. Време е да се занесете себеси сега, да преземете контрола над оние настани што ве вознемируваат и да ги промените околностите за подобро да одговараат на вашите потреби. Бидете иновативни и имагинативни доколку сакате брз напредок.

СТРЕЛЕЦ
За сè да биде по ваш пат, овој пат нема да морате да притискате премногу или да се откажувате од работи што ви се драги. Бидете таинствени и решени во исто време, особено ако планирате преговори со личност која ве познава добро или со некој од вашите претпоставени. Во љубовта, ова е идеален период за флерт, колку повеќе сте оригинални, толку повеќе ќе имате интерес.

ЈАРЕЦ
Пред да одлучите да започнете нови деловни предизвици, размислете со кого имате работа и колку можете да изгубите ако работите одат во непредвиден правец. Понудете ја вашата помош само на оние луѓе кои можат да ви дадат нешто за возврат. Во приватниот живот, ќе ја остварите вашата желба ако користите обратна психологија.

ВОДОЛИЈА
Ако чувствувате сочувство со личноста со која сте во деловна врска, обидете се јасно да го одделите флертувањето од секојдневните обврски бидејќи би можеле да ја изгубите концентрацијата и објективноста што очајно ќе ви требаат овој викенд. Не се занесувајте од сомнителни ветувања затоа што ќе дадете пари премногу лесно или ќе вложите напор во туѓи цели.

РИБИ
На сите полиња од животот, можете да очекувате низа помали достигнувања што ќе доведат до финализирање на поголеми работи и реализација на посериозни цели. Слободно преговарајте или потпишете договори. Во љубовта немојте да бидете мрзливи и така дозволете некој да го напушти вашиот живот, ако ви е гајле, тогаш бидете подготвени да се посветите на нешто посериозно.

Прегледи:
542
Објавено на:
17.07.2021