Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 20 И 21 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овенот овие денови може да се почувствува растргнат на две спротивни страни. Дел од вас би сакале да се повлечат и да ја зграпчат вашата омилена литература некаде во мир, додека другиот дел ве тера да излезете и да полудите. Можеби сте понетрпеливи од вообичаеното во односите со семејството или колегите. Обидете се да се опуштите со некои методи на релаксација за да не експлодирате.

БИК
Помали потешкотии со парите би можеле да ги стават биковите во состојба на стрес. Проблемот не е голем, но подобро е да се грижите за тоа навреме и да го решите пред да стане поголем. Наместо да се нервирате, водете сметка за ситуацијата и сами ќе уверите дека не е толку страшно како што изгледа. Одржувајте ја својата стабилност и сè ќе решите безболно.

БЛИЗНАЦИ
Една кавга со партнерот може да ги навреди Близнаците доста и да внесе депресија. Можеби ќе бидете премногу потресени од ова за да го решите проблемот пред да одите во кревет. Поминете го денот на работа за да ја исфрлите својата фрустрација на позитивен начин. Кога издишувате, ќе ја видите ситуацијата на поинаков начин и полесно ќе ја решите.

РАК
Во утринските часови, Раковите би можеле да се разбудат чувствувајќи се помалку од вообичаеното, и никогаш нема да можете да разберете зошто е тоа така. Станува збор за помалку емотивна нестабилност или погрешен начин на гледање на некои ситуации во кои се проценувате. Ова може да ве натера да се оддалечите од другите и да им се посветите на своите мисли, особено ако сте под деловен стрес. Ако е можно, избегнувајте работа на компјутер и одете брзо да издишете.…

ЛАВ
Овој викенд, Лавовите може да бидат изнервирани од инаку драги луѓе како пријатели или семејство. Вие сте исто така сте стресни, па затоа би можеле да бидете на работ со вашите нерви и да пукнете за ситници. Во такви ситуации, најдобро е да се обидете да го контролирате однесувањето колку што можете и да се насмеете каде што најмногу би сакале да плескате некому. На повидок нема расипување на врските, затоа не грижете се премногу, обидете се да се опуштите и да се одморите.

ДЕВИЦА
Некои потешкотии или недоразбирања во семејството може да ги натераат Девиците да земат слободните денови и да ги решат еднаш засекогаш. Но, во моментот, деловните обврски исто така го прават својот данок, па може да почувствувате двојно поголем притисок. Во овој момент, можеби е подобро да се занимавате со вашиот приватен живот. Вашите деловни обврски можете да ги решите и во текот на работната недела.

ВАГА
Вагите овој викенд ќе мораат да водат некои непријатни разговори кои нема да можат да ги избегнат, евентуално со некој од странство. Ова не мора да биде ништо сериозно, но доволно за да ве извлече од дневната рутина, а со тоа и од досадат. За сето ова, некој од соседството или семејството ќе има потреба од ваша помош, која нема да можете да ја одбиете. Помогнете му на човек што има потреба, но поставете граници на време за да не останете без време за себе.

ШКОРПИЈА
Овој викенд Шкорпиите треба да решат некои работи поврзани со финансиите, како што се плаќање сметки или слично, но ова само ќе ве иритира бидејќи мислите се насочени кон другата страна. Не влегувајте во конфликт со член на семејство за тоа. Колку побрзо ги завршите тие здодевни работи, толку повеќе време ќе имате за себе. Запомнете, кој рано рано, две среќи граби.

СТРЕЛЕЦ
Интуицијата, физичката и интелектуалната сила на Стрелецот овие денови се на својот врв. Веројатно ќе сакате да го поминете поголемиот дел од викендот сами за да размислите за вашите идеи и да одлучите како можете да ги примените на дело. Би било мудро да ги запишете сојата од денешните мисли. Исто така, ќе се чувствувате подобро за луѓето околу вас, затоа искористете го тоа за да поправите некои врски.

ЈАРЕЦ
Желбата на Јарците да излезат и да уживаат без товар веројатно ќе биде во спротивност со нивните обврски. Може да бидете мрзливи и ќе ви биде тешко да се концентрирате на сè што треба да направите, па затоа потрудете се барем да не направите грешка. Гледајте неколку акциони филмови за да ги смирите дивите духови во вас.

ВОДОЛИЈА
Водолии, не очекувајте вашите креативни предлози да поминат толку лесно како што очекувате. Вие самите би можеле да почувствувате како се наоѓате во креативен ќор-сокак кој нема да можете да го пробиете на кој било начин. Не се вознемирувајте за тоа, бидејќи оваа ситуација е моментална. Телефонскиот повик на пријател може да ви донесе добра вест што сакате да ја споделите со другите. Пред да го направите ова, проверете дали информациите што ги имате се точни.

РИБИ
Обврските што ги имаат Рибите кон другите би можеле да ве кренат од кревет порано отколку што би сакале. Сепак, нема да ви биде толку тешко затоа што ве очекува успех на работа. Овој викенд би можел да се јави некој проблем поради тоа што нема да можете да завршите се. Обидете се да бидете што е можно пообјективни за да донесете добри одлуки и да ги поставите вистинските приоритети. Исклучете ги емоциите колку што можете повеќе затоа што овој пат тие само ќе ви пречат.

Прегледи:
1505
Објавено на:
19.02.2021