Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 25-26 АПРИЛ 2020 ГОДИНА

 

Што го очекува вашиот хороскопски знак овој викенд?

ОВЕН

Може да очекувате промени поврзани со вашето работно место. Пред вас е фаза која може да биде многу турбулентна. Саканата личност ќе ви покаже преку дела дека зборовите и биле неискрени. Чувствителни заби.

БИК

Подготвени сте да се дистанцирате од деловните обврски. Ви се допаѓа личност која е прилично ладна и дистанцирана. Нема да ја освоите лесно. Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Доколку сте загрижени за работата, имате право. Околностите не ви одат од рака. Можно е да дојде до некои компликации. Можни се и проблеми поради некоја поранешна љубов. Проблеми со крвотокот.

РАК

Ве очекува конфликт и недоразбирање со колегите. Ќе имате прилично отежнати деловни околности периодов. Иако сте многу заљубени, тешко ви е да го покажете тоа бидејќи се плашите да не бидете повредени. Склони сте кон алергии.

ЛАВ

Ве очекува напорен ден. Пред вас е период во кој деловните проблеми може да се нанижат еден на друг. Подготвени сте за нови познанства. Чувствувате потреба да бидете сакани и да најдете личност за себе. Проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА

Имате можност да дојдете до остварување на деловните планови. Сѐ укажува на тоа дека ќе бидете задоволни со резултатите. Неочекуван пресврт на љубовно поле ќе ве наведе да се запрашате околу заклучоците кои ги донесовте претходно. Имате многу енергија.

ВАГА

Помали препреки на финансиско поле би можеле значајно да ви го намалат и моралот и енергијата. Познанството кое ве очекува за вас истовремено може да биде и многу емотивно и многу болно на некој начин. Чувствителен урогенитален тракт.

ШКОРПИЈА

Може да се надевате на подобрување на околностите на работно поле. Ситуацијата полека но сигурно се врти во ваша корист. Не сте сигурни дали личноста со која се гледате има некакви емоции кон вас бидејќи не ги покажува. Избегнувајте масна храна.

СТРЕЛЕЦ

Може да се надевате на одморот кој го посакувавте. Време е малку да се опуштите, а на работата ќе и се посветите некој друг ден. Пред вас е нова врска во која ќе вложите многу енергија. Проблеми со несоница.

ЈАРЕЦ

Доколку се занимавате со приватен бизнис, пред себе имате ден за важни одлуки. Уживате во пријателскиот однос со личност која ви се допаѓа, но сепак сакате да одите и чекор понатаму. Одлично се чувствувате!

ВОДОЛИЈА

Периодов може да имате нови случувања на работно поле. Пред вас е момент на одлуки. Можно е да постојат неразјаснети околности во вашата врска и некои работи да излезат на виделина. Менувајте ги лошите навики.

РИБИ

Потребно е да се посветите на деловното опкружување и комуникацијата со колегите за да изградите подобри односи. Ви се допаѓа личност која не ја познавате сосема добро. Потребно ви е опуштање.

Прегледи:
554
Објавено на:
24.04.2020