Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 25 И 26 СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Некој ќе ви ги отежнува работите и ќе ви наметне дополнителен товар, но не дозволувајте тоа да ве спречи да ги реализирате вашите планови. Исто така, работете на вашата самодоверба и не се сомневајте во своите способности бидејќи само на овој начин ќе постигнете повеќе отколку што мислите дека можете. Личноста од која најмалку очекувате ќе ви ја понуди својата услуга.

БИК
Овие дена може да добиете впечаток дека сте во опасна војна со членовите на семејството или блиските пријатели. Не бидете негативни, воздржете се од непотребни коментари и обидете се најдобро да ја поправите ситуацијата со хумор. Ако покажете дека сте внимателни и дека секогаш можете да најдете решение, многу брзо ќе ги задоволите другите и ќе најдете мир.

БЛИЗНАЦИ
Не ја отежнувајте ситуацијата за себе. Пред да поставите цели, не заборавајте да си дозволите доволно време да ги постигнете и не претерувајте со роковите. Деновиве нема се да оди според планот, но и покрај доцнењата и неисполнетите ветувања, ќе бидете многу среќни на крајот од викендот. Користете го својот шарм во љубовта и бидете отворени.

РАК
Ќе можете успешно да понудите нешто што може лесно да се исплати и што ќе предизвика интерес на околината. Покажете им на другите вашите предности и не дозволувајте мали, но ненадејни промени да ве вознемират. Бидете внимателни ако планирате патување или се занимавате со физички активности, помалку несреќи може многу да ве забават.

ЛАВ
Ќе реагирате доста брзо на настаните во околината, така што неоправдано би можеле да нападнете личност која нема никаква врска со ситуацијата што ве фрустрира. Бидете внимателни и контролирајте ги своите емоции за да не си создадете подоцна емоционални проблеми. Верувајте им на советите што ви ги дадоа блиските пријатели, а потоа направете го саканиот потег.

ДЕВИЦА
Работите нема да бидат како што изгледаат, но ако изберете да слушате и да набудувате, наскоро ќе откриете с it што е потребно за да можете да донесете правилна одлука и да изберете што е најдобро за вас. Периодот е поволен за решавање правни прашања, како и за справување со идните финансии. Во љубовта, оттргнете го фокусот од старите проблеми и грижи.

ВАГА
Уживајте во убави моменти и забава со пријателите, колегите и саканата личност. Е ве придружува многу добро расположение и одлична атмосфера во која ќе бидете опуштени и продуктивни во исто време. Ако нешто сакате да постигнете, но не можете сами, побарајте поддршка и помош од саканите викендот. Завршете се што е важно.

ШКОРПИЈА
Бидете свесни дека овие дена ќе прашувате речиси се. Ќе ви биде многу тешко да донесувате одлуки и токму поради премногу анализи може да завршите да изберете нешто погрешно. Не дозволувајте некој да ве убеди да направите нешто за што не сте сигурни. Понекогаш е подобро да се воздржите и одложите некои работи отколку да ги прифатите и да изгубите пари.

СТРЕЛЕЦ
Можете да добиете се што сакате, но само ако ги поставите вистинските прашања во вистинско време. Бидете упорни ако планирате да договорите нова работа или да ја зголемите заработката овие дена. Покрај тоа што сте многу комуникативни, исто така ќе можете добро да ја прочитате невербалната комуникација на соговорникот. Слободно бидете храбри, директни, па дури и малку поагресивни.

ЈАРЕЦ
Многу малку луѓе викендов ќе се согласат со вашето мислење или ќе ги поддржат вашите идеи и ставови. Обидете се да ги задржите вашите мисли за себе бидејќи тоа е најбрзиот начин да напредувате. Многумина може да бидат разочарани по неуспешниот финансиски договор за кој долго време чекавте повратни информации. Слободно патувајте.

ВОДОЛИЈА
Ако сакате зголемување на платата, слободни денови или подобра работа, започнете разговор со претпоставените уште веднаш. Ќе бидете многу енергични, шармантни и духовити, што ќе им угоди на речиси сите. Внимавајте само кога комуницирате со луѓе кои претходно ви биле љубоморни, внимавајте што откривате и посочувате.

РИБИ
Нека не ве лажат зборовите на личност со која не сте многу блиски. Секое претерување може да ве доведе во неволја. Ако одлучите да верувате во приказни што лично не сте ги провериле, може да завршите незадоволни од она што ќе изберете да го направите. Во љубовта, преиспитајте се и размислете што ве движи.

Прегледи:
478
Категории:
Uncategorized
Објавено на:
24.09.2021