Чек дис аут
Search

Стајлинг идеи со црни фармерки

За секоја пригода.

Многу дами да се прашуваат, фармерките би требало да се носат апсолутно секој ден и во сите прилики. И така и се случува: секогаш кога имаме можност, сакаме да носиме фармерки кои лесно се вклопуваат во секој наш стил. Сепак, класичната сина нијанса на фармерки може да ни здосади, па заради тоа сме во потрага по нови парчиња и комбинации. Но, успеавме да најдеме алтернатива, црни фармерки!

 

Црните фармерки можат да изгледаат многу професионално и разноврсно, како и панталоните што сме навикнати да ги носиме на работа, особено кога се комбинираат со други специфични парчиња облека што можат да го одведат нивниот стил на следното ниво. Немате идеја како да носите црни фармерки?

 

Погледнете неколку идеи од познатите ѕвезди кои редовно не инспирираат и мотивираат да пробаме нешто поразлично и ново, а овој пат и црни фармерки. Уживајте!
Коментари

[fbcomments]