Категории

Ставете марама на вашата коса за модерен изглед ова лето! (ФОТО)

Марама која ќе ја комбинирате во своите фризури е задолжителен моден додаток ова лето.

Без разлика дали вашата фризура е пунџа или плетенка во која е исплетена марамата, фризурите со додаток марама ова лето се апсолутен хит, а комбинациите се неограничени.
Погледнете дел од предлог фризурите во продолжение кои може да бидат инспирација за вашата фризура утре:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aileen |Photography|Inspo (@aileens.journal) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SCARF HAIRSTYLE [ผ้าผูกผมคูลๆ] (@mud.me) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SCARF HAIRSTYLE [ผ้าผูกผมคูลๆ] (@mud.me) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roya👸 (@roya.style) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SimplyAndreea.com (@andreeacristina) on

Прегледи:
1265
Објавено на:
19.06.2019