Стилот на Џенифер Лоренс

Таа е ѕвезда која за кратко време не само што ја освои филмската индустрија туку и го покори модниот свет. Џенифер Лоренс постојано нижи успеси, покрај добиените филмски награди меѓу кои и наградата Оскар за најдобра актерка во 2013 година таа е стана официјално заштитно лице на модната куќа Диор и неодамна ја претстави нивната најнова голекција чанти за претстојната сезона. Во продолжение ви издвоивме дел од нејзиниот стил на свечените настани како и позади камерите. Несомнено таа е стилска икона која не знае да погреши. Елегантен а сепак лежерен и префинет избор на комбинации во кои таа освојува каде и да се појави. Денешниот избор за најдобро облечена холивудска дама припадна токму неа.

[masterslider id=”20″]
Коментари

[fbcomments]