Стилски катастрофи: Модни комбинации за доделувањето на Греми наградите кои сакаме да ги заборавиме!

Синоќа во Лос Анџелес се одржа доделувањето на престижните Греми награди кои како и сите други гала вечери на познатите личности останаа запомнети по модните избори на славните дами.

И додека многу дами (или нивните стилисти) се потрудиле околу облеката и оставиле одличен впечаток, постојат и оние кои поради желбата да бидат поинакви и единствени, предизвикале спротивен ефект.

Во галеријата погледнете ги катастрофалните модни изданија од овогодинешните Греми награди!
Коментари

[fbcomments]