Категории

Супер-напиток од ленено семе кој ги исфрла токсините, ги топи килограмите и отстранува целулит

Ако сакате да ослабите, овој напиток обавезно додадете го на дневното мени

Здравата храна и физичката активност се клучот во слабеењето, но не е на одмет и да си помогните себеси со мали трикови. Овој напиток од ленено семе е неверојатно моќен а ако со него го започнувате секој ден, во текот на одреден период нема да имате нити грам целулит и сало.
Лененото семе е богато со витамини, минерали, масни киселини, како и влакна, кои се најзаслужни за правилна работа на метаболизмот и слабеење.

Поради содржењето на антиоксиданси, ленот допринесува во разградувањето на масните наслаги, а исто така помага и во исфрлањето на насобраните токсини и течности.
Лененото семе може да ве држи сити со часови, помага во подобро варење и го забрзува метаболизмот. Најголемата предност на лененото семе е во тоа што е богато со влакна и нема јаглени хидрати.
Со помош на здравиот начин на живот, овој напиток сигурно ќе ве доведе до посакуваните резултати.

Подготовка на супер-напитокот:
Се препорачува лененото семе да го мешате со јогурт или кефир, по ваш избор. Она што е доста важно е во двата случаи да користите мелено ленено семе, како и да се придржувате на размерот на 1 лажица лен на 100мл јогурт или кефир.