Категории

Таа го фати бидермаерот на Ана, а реакцијата на кумот на Швајни го сруши интернетот!

Мирјам Гроснер ќе биде следната невеста. Светската шампионка во биатлон и сопственичка на сребрена олимписка медаља во крос кантри скијање, го фати бидермаерот на свадбата на Швајштајгерови во Венеција.

Мирјам е во врска со Феликс Нојројтер, германски алпски скијач, кој е добар пријател и кум на Бастијан Швајнштајгер. Не само што на кумот му изгоре кесето, туку прими и повеќе од јасна порака дека тој е следниот во редот за лудиот камен. Поради тоа веројатно и направил ваква фаца.

Прегледи:
525
Објавено на:
16.07.2016