Таг:, , , , ,

Објавени најдобрите 20 фотографии направени со дрон за 2017 година

Dronestagram ги објави најдобрите фотографии направени со дрон во 2017 година, а на нив се прикажани...

Да се потсетиме на убавите нешта кои му се случија на светот во 2017 година

Покрај тоа што 2017 беше тешка година во која светот сведочеше за големи трагедии и лоши...

Најубавите фустани од црвениот тепих за 2017 година

Пред самиот завршеток на оваа година ви ги претставуваме најдобрите стилски моменти на...

Што носеа познатите на доделувањето на Битанските модни награди 2017

“Оскарите” во светот на модата синоќа беа доделени во Ројал Алберт Хол во Лондон кој ги...

Повторно во тренд – РАЗДЕЛЕНИ ШИШКИ

Шишките повторно се прославија помеѓу трендовите кај фризурите благодарение на бројни...

Ова лето ќе се одржи јубилејното 10 годишно издание на Пиволенд

Првиот Гурмански викенд со пиво – Пиволенд се одржа во 2008-ма година и за вкупно четири дена...

Рај за очи: Атрактивната Никол Шерцингер на одмор на Миконос

Грчкиот остров Миконос деновиве беше разубавен со присуството на атрактивната Никол...

Информација која сите учесници на Скопскиот Маратон 2017 мора да ја знаат!

Овогодинешниот Скопски Маратон ќе се одржи на 7-ми мај, а сите учесници на истиот мора своите...

Македонецот Дарио Ивановски е победник на белградски полумаратон!

Викендов во Белград се одржа трационалниот Белградски Маратон, а посебна гордост за нас е...

Што не очекува на овогодинешниот OHRID CALLING 2017?

Авалон ги објави сите детали околу првиот ден од овогодинешниот фестивал OHRID CALLING 2017 којшто...

Искрени признанија: Каков секс сакате во 2017-та?

Велат дека сексот и довербата се двете клучни состојки на секоја успешна врска. За да имате...

Знаете ли кој диџеј ќе гостува во Охрид на 2ри август во 2017 година?

Авалон за  идната година ја најавува глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell. Тој за прв пат...

ЕКСКЛУЗИВНО ОД ЛАС ВЕГАС ВО СКОПЈЕ: CHIPPENDALES ЗА ПРВ ПАТ ВО МАКЕДОНИЈА СО СВОЕТО ШОУ!

Авалон Продукција највува ултимативна женска забава! Најголемата стрип танчерска трупа на...

Избрана е бојата која ќе ја одбележи 2017 година!

Зелена нијанса наречена „Greenery“ ќе доминира во претстојната година. Освежителна и...

Авалон ги најавува едни од најжестоките светски лајв атракции – Apocalyptica во Скопје!

Авалон продукција како прв голем проект за 2017-та година ја најавува една од најжестоките...

Доаѓа вториот дел на „Чувари на Галаксијата“, со возбудлив трајлер (ВИДЕО)

Од новиот трајлер за вториот дел на Чуварите на Галаксијата, може да заклучиме само дека не...

Природната и необработена убавина на светските убавици во календарот на Пирели за 2017 година

Вистинската убавина е едноставна, како црно и бело. Така и овие светски познати убавици се...

Одложена 7та сезона на „Игра на троновите“??? Тажна вест за сите фанови

Иако зимата дојде, нема да ја видиме кога ја очекувавме, туку малку подоцна во текот на 2017...

Дали Доналд Трамп треба да биде претседател? Децата го кажаа нивното мислење и не грешат!

Многумина го сметаат за смешен и интересен, го ценат фактот што го зборува тоа што го мисли и...