Чек дис аут
Search

Таг:, , , , ,

11то издание на ЕХО Фестивалот за планински филм: 05 – 09 Октомври 2020

Драги љубители на планинските спортови, планините и природата, со големо задоволство ве...

Македонскиот диџеј ГАЛОСКИ во топ 10 листа највртени денс песни во моментов!

Еден од нашите најталентирани диџеи и продуценти Галоски, кој стекна светска слава покрај...

Фотографии што покажуваат дека љубовта и грижата можат да заздрават секое срце и душа засекогаш

Животните всушност доживуваат многу емоции. Има толку многу работи што можат да ги...

#365среќа Елена Грнчарова: „Бидете позитивни, живејте го животот по свои правила и борете се за тоа што го сакате“

Елена Грнчарова е единствената професионална модна блогерка во Македонија која соработува...

#365среќа Ивана Димитрова: „Сите сме убави на различен начин. Убавината е она што самите ќе го дефинирате како убаво“

Ивана е млада и атрактивна девојка, која многупати досега ја има претставувано Македонија...

#365среќа Митрополит тетовско-гостиварски г. Јосиф: „Среќата е средбата со некого,човекот е битие за заедница, не за самотија“

„За среќа е потребно малку“ – тоа е фраза која постојано ја слушаме. Но, дали навистина...

#365среќа Димитар Ѓорѓиев, сопственик на КБК Работнички Адора: „Разликата меѓу победниците и останатите е што првите продолжуваат со уште понапорен тренинг по поразот“

Во ова издание на #365среќа уживавме во разговорот на Бродот на среќата со Димитар Ѓорѓиев,...

#365среќа Елеонора Миљковиќ: „Господ секогаш најтешките битки ги дава на најјаките борци, што значи дека никогаш во животот не треба да се откажеме“

Атрактивна девојка која плени со својата убавина, но и со својата искреност,...

#365среќа Калтрина: „Бидете она што сте. Работете со голема љубов и страст – тоа е единствениот пат до успехот“

Убава, образована, впечатлива, но пред сѐ исполнета дама во секоја сфера од животот....

#365среќа Беле Беле: „Најголема среќа е да имаш за кого да пееш и да ја правиш публиката среќна“

Кубанското дуо „Беле Беле“ го сочинуваат егзотичната Јасмин Лопез и Онелито. Тие се...

#365среќа Таско: „Искреноста кај луѓето ја почитувам најмногу. Материјалните работи доаѓаат и одат, основните човекови особини остануваат“

Тој е музичарот кој изврши големо влијание врз македонската музика и хип хоп сцената. Познат...

#365Среќа Диџеј Галоски: „Со секој настап се обидувам истата енергија од светот да ја пренесам назад во земјава“

Светско, а наше… Докажан диџеј кој се вбројува во еден од најуспешните диџеи во нашата...

#365среќа Сара Пановска: „Нема поголема среќа од тоа кога работата ти претставува задоволство“

Сара Пановска е средношколка од Штип која учи во средното музичко училиште. Уметноста е...

#365среќа Јована Трајчева и Мимоза Ќека, пијанистки: „Македонската музика во странство е одлично и со овации прифатена од страна на публиката“

Јована Трајчева и Мимоза Ќека се млади и талентирани пијанистки кои досега имаат постигнато...

#365среќа Тина Мицковска: „Бидете совесни и научете ги дечињата од мали нозе дека животните не се играчка, туку живи и свесни битија исто како и ние луѓето“

Кога ќе ја пронајдете работата која ве исполнува, тогаш таа прераснува во задоволство, а не...

#365среќа Олга М. Петкова: „Париз има посебен шарм, кој тешко се опишува со зборови. Многу читатели ми рекоа дека со „Ателјето на Монмартр“ многу живо и интензивно го доживеале градот“

Олга М. Петкова е македонско-словенечка авторка, која од 2016 живее со своето семејство во...

#365среќа Димитар Ѓорѓиев, шампион во кик-бокс: „Кик-боксот е за сите кои сакаат возбуда и трошење на многу калории и негативна енергија“

За да бидеш прв, најдобар и покрај големата конкуренција воопшто не е едноставно. Потребен е...

#365среќа Сања Зафировска: „4 години најпосакуваните јадења до вашиот дом со само еден клик“

Кога имате одлична визија и идеја за она што сакате да го постигнете не постојат граници и...

#365среќа Марјана Станојковска: „Вистинската и сигурна среќа многу повеќе е дар на мислите и срцето, отколку дар од надворешниот свет“

Марјана Станојковска важи за една од најубавите Македонки, а и многубројните титули на...

#365среќа Милена Антовска Станковска: „За мене комплетна е онаа жена која вложува во своето знаење, но и изглед. Тоа е совршената комбинација“

Познато ТВ лице, заштитен знак на Канал 5 Телевизија, препознатлива насмевка, голем...