Таг:, , , ,

Ова мора да се види! 3Д печатени куќи направени за помалку од 48 часа

Благодарение на Icon Building, која користи 3Д печатење и непрофитната организација New Story, целиот...

Погледнете ја вилата направена за само 45 дена со 3D принтер

Двокатната вила во Пекинг, Кина, изгледа навистина одлично, а посебно е импресивна поради...

Татко генијалец измислил 3Д принтер на бетон за на синот да му направи замок

Бидејќи немале дрво во дворот за на синот да му направи куќичка на дрво, Андреј Руденко го...