Таг:, , , ,

Ова мора да се види! 3Д печатени куќи направени за помалку од 48 часа

Благодарение на Icon Building, која користи 3Д печатење и непрофитната организација New Story, целиот...

Мал град во Исланд најде одличен начин да го спречи брзото возење!

Во малиот рибарски град Исафјердир во Исланд, неодамна се спроведе брилијантен план за...

#ИнстаСреќа: Уметница го користи грбот на својата девојка и создава илузија преку 3Д техника!

Уметницата Наташа Фарнсворт одлично го прикажува комплексниот свет на 3Д уметноста....

Испечатено првото срце во 3Д

Научниците во Израел претставија печатено тридимензионално срце со човечко ткиво и крвни...

Ви се допаѓа ли најновиот тренд во тетовирањето?

Две уметнички форми, и двете вклучуваат употреба на игли, но сосема се различни. Но, тие сепак...

Секое нејзино кафе е уметничко дело! Од пената од млекото прави неверојатни 3Д слики (ВИДЕО)

Заборавете на сите срциња и други мотиви кои досега сте имале прилика да ги видите во...

Не можете да замислите што се крие во оваа, навидум обична барака

Ashley Yeates е човекот кој од обична мала барака во својот двор, за само два месеци, создал...

Уникатен дизајн на пешачки премин за поголема безбедност во сообраќајот

Две жени, мајката и ќерката Саумија Пандија Такар и Шакунтала Пандија, дизајнираа уникатен...