Таг:, , ,

По повод Денот на жената, 8-ми март, студентите на медицински факултет подготвија видео: „Скромните насмевки зад големите чуда“

Светот на медицинските професии е место каде фразата “Понежниот пол” исчезнува под...

Совршени честитки по повод 8-ми март, меѓународниот ден на жената

Денес е 8-ми март, меѓународниот ден на жените кој се празнува секоја година. Овој празник...

Ова е совршениот подарок за денот на жената 8-ми март

Како и секоја година, така и оваа месецот март е посветен на најголемата инспирација –...

Што да подарите за 8. март? Прочитајте што симболизира орхидејата!

Овој вид саксиско цвеќе симболизира желба за интимност, мир и креативност, па затоа е...

Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!

Skopje City Mall секоја година има незаборавни осмомартовски доживувања, шопинг и нуди свежа...

На денот на жената ги споделуваме најубавите мисли кои ја опишуваат!

Жената е секојдневна инспирација во светот околу нас. За неа се напишани најубавите песни,...

Девојките од PowerHouse Pilates порачуваат: „Овој ден нека ви биде потсетник дека грижата за себе и своето тело е основа на сѐ во животот“

На денот на жената, 8. март, акцентот го ставаме на силните жени кои знаат како да се грижат за...

Бидете дел од Среќниот 8-мо мартовски Базар на „Бродот на среќата“

На 5. и 6. март со почеток во 17 часот, на „Бродот на среќата“ ќе се одржи една среќна приказна...

Дами, ви го честитаме денот на жената со овие слики од згодни мажи!

На Меѓународниот ден на жената, покрај подароците и цвеќињата, овие згодни момци ви го...

За денот на жената посетете го неверојатниот Истанбул

Една од најголемите туристички атракции и предизвик за голем број светски туристи е градот...