Таг:, , , , ,

Љубовта сѐ уште постои? Марко Јариќ и Адриана Лима заедно во карантин! (ФОТО)

Разводот не ги спречи да останат во одлични односи, а деновите во изолација ги поминуваат...

Адриана Лима ги откри своите најшокантни тајни за убавина

Сигурно некои од овие трикови за убавина ќе ви се чинат луди, но штом ги практикува Адриана...

Адриана Лима за прв пат направи модна грешка – обвинета дека фустанот е ДЕМОДЕ

Може да му се случи на секого, но  дефинитивно не се очекуваше ова од Адриана Лима...

Адриана Лима го „покори“ Монте Карло во божествен розов фустан

Моделот изгледаше заносно во розовата тоалета со драги камења Фондацијата на кнезот Алберт...

Адриана Лима во стајлинг кој остава без зборови

Ако некој друг го носеше овој стајлинг тоа сигурно не би изгледало вака добро. Во текот на...

Адриана Лима измами воздишки во проѕирен фустан на доделувањето на MTV наградите

Покрај цело дефиле од млади пејачки на црвениот тепих кои прошетаа во текот на доделувањето...

Писателот е минато: Ова е новиот избраник на Адриана Лима! (ФОТО)

Адриана Лима (38) е фотографирана во Грција на море со новото момче Емир Ујар (37). Една од...

Славната манекенка повторно сама: Адриана Лима раскина со момчето!

Адриана Лима беше во врска со турскиот писател Метин Хара година и пол, а деновиве се зборува...

Бразилската секс-бомба Адриана Лима, вчеравечер се збогува со Victoria’s Secret на годишната ревија во Њујорк

Бразилската убавица по ги извади крилјата по 19 години. И покрај фактот што има 37 години,...

Адриана Лима го продаде станот во Њујорк за 3,3 милиони долари. Погледнете како изгледа!

Адриана Лима конечно успеала да го продаде луксузниот пентхаус во срцето на Њујорк, кој таа...

Нашминкајте се сами со помош на овие мејкап совети

Сакате да ја промените својата секојдевна рутина при шминкањето и да го освежите своето...

Адриана Лима раскина со нејзиниот дечко! Ова е нејзината силна порака

Супермоделот Адриана Лима и турскиот писател Матин Хара повеќе не се заедно. Во последната...

Адриана Лима фатална заводничка за новата кампања на Victoria’s Secret

Адриана Лима повторно се разголи за новата кампања на брендот Victoria’s Secret. Бразилската...

Адриана Лима „заборави” да облече градник (фото)

Многу светски убавици се надеваат дека на некој светски настан ќе бидат најубави. И, ја...

10 најдобри изгледи од amfAR New York Gala која го обележа стартот на модната недела

Вчеравечер се одржа amfAR New York Gala која го обележува стартот на модната недела во Њу Јорк. На...