Таг:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Цицерон – додека дишам, се надевам!

Марко Тулиј Цицерон бил римски политичар, адвокат и филозоф. Потекнувал од богато семејство....

Покрај Бјонсе, близнаци ќе добијат Џорџ Клуни и Амал Клуни

После неколку неделни шпекулации, се потврди веста дека Амал Клуни е бремена, и тоа со...

18-годишна ќерка ги тужи своите родители бидејќи на Фејсбук објавувале нејзини „засрамувачки фотографии“ кога била дете

Осумнаесетгодишна девојка ги тужи своите сопствени родители бидејќи на Фејсбук објавувале...

Како изгледа задникот на најзгодната адвокатка на светот?

Инес Хелен (23) е вистинска кралица на социјалните мрежи, која со нејзиниот изглед ги побудали...