Таг:, , , , ,

Ги намалува килограмите, го зајакнува имунитетот и штити од дијабетес: Што е можно поскоро започнете да јадете лековит кумкват

Агрума за која се верува дека е поздрава од лимонот – еве кај кои заболувања помага...

99- годишна жена шие фустани за девојчињата на кои им се најпотребни! (ФОТО)

99- годишната Лилијан Вебер, последните неколку години ги посветила на шиење фустани за...

Дали знаевте дека лубеницата не била отсекогаш толку вкусна?

Лубеницата е омилено летно овошје и на децата и на возрасните. Тоа што веројатно не го знаете...

Насловната страница на „Вог“ и припадна на албино жена

Португалскиот „Вог“ со своето априлско издание напиша историја- насловната страница и...

Знаете ли како континентите ги добиле своите имиња?

Африка, Америка, Азија… Дали некогаш сте се запрашале зошто токму овие имиња? Дознајте...

Галерија со силуети: Ова се најубавите фотографии кои ќе ги видите денес!

Овие преубави фотографии се настанати на изгрејсонце во Кенија, Африка, летото 2017. година.

Афропанкот како модна инспирација (ФОТО)

Минатиот викенд во Париз се одржа Афропанк фестивалот кој го собра шаренилото на „направи...

Неверојатно! Туристите го снимиле моментот на раѓање на слонче (ВИДЕО)

Група туристи, на своето патување во Африка, имале можност да видат како изгледа моментот...

Знаат дека парите не паѓаат од небо: Ќерките на Федерер продаваат лимонада за џепарлак

Роџер Федерер во својата кариера само од турнирите заработил преку 100 милиони евра и е еден...

Пустина во светот што излегува на море

Намиб е голема пустина во југозападниот дел на Африка. Таа се простира на околу 1.600 километри...

Ова е “базенот на ѓаволот”: Најубав е, но и најопасен базен на светот

“Ѓаволскиот базен” се наоѓа на врвот на Викторијанските водопади во Замбија, една од...

По крајот на „Парампарче“ Џихан и семејството ја напуштија Турција!

Мега популарната турска драма „Парампарче“ заврши со снимање неодамна со крајот на 97-та...

Африканските пожарникари го воодушевија светот со нивното пристигнување на аеродромот во Канада

Африканските пожарникари го воодушевија светот со нивната песна и танц кои го изведоа на...

ВИДЕО: Огромен „ѕвер“ ги уплаши туристите за време на крстарење по реката Чоба

Туристите кои уплатиле за возење по реката Чоба во Боцвана добија многу повеќе отколку што...

ВИДЕО: Налутен ној брка велосипедисти

Се претпоставува дека нојот сакал да ги нападне велосипедистите за да ја заштити својата...

Ограбил 400 милиони долари од 217 банки, сите ги донирал во хуманитарни цели

Хамза Банделаѓ Хакер кој ограбил 217 банки сите 400 милиони долари ги донирал во хуманитарни...

Тука живееа лавот, зебрата, жирафата, слонот, а потоа дојде човекот

Фотографот Nick Brandt неодамна го создал проектот  Inherit the Dust кој претставува збир од моќни...