Таг:, , , , , , , ,

Бела Хадид го претстави најпопуларниот модел на ташна за оваа сезона

Ова е најпопуларната ташна на Instagram Бела Хадид веќе со години е заштитно лице на модниот...

Трендови на накит за зима 2020/2021 – Екцентричност, кристали и впечатливи бои

Што не очекува оваа зима кога се во прашање модните додатоци Летото сеуште трае, но секогаш...

Дали сте подготвени за новиот тренд? – Ланчиња за заштитна маска

Како што полека се навикнавме на новиот начин на живот во кој заштитната маска стана...

(ФОТО) Италијански шарм – Марамата во коса е најубавиот моден додаток за ова лето

Инспирирани од префинетоста на италијанските дами кои на овој начин ја стилизирале својата...

(ФОТО) Тренд моделот на ташни кои одвај чекаме да ги носиме ова лето

Овој модел на ташна ќе биде главен тренд ова лето Во модните колекции на популарните модни...

Оваа пролет враќање на модниот додаток од ’60-тите кој нема да му се допадне на секого

Нема да останете незабележани Постојат неколку модни и стилски трикови кои можат да ги...

Чевлите со точки се најомилениот неодолив тренд кој ни доаѓа оваа пролет

Принтот со точки го најави својот спектакуларен камбек за пролетната сезона. Едвај чекаме...

Кафеава ташна – Аксесоар кој совршено се вклопува во секоја комбинација

Сѐ што ви е потребно за комплетен стајлинг Практичната дневна ташна е еден од оние...

Хит аксесоари за коса: Што се носи деновиве на улиците во главните градови во светот

Додатоците имаат моќ да го издигнат целиот изглед на повисоко ниво Покрај облеката, ние...

Ретро моден аксесоар кој ќе го обожаваме оваа година

Ниедна модна комбинација не е потполна доколку ги немате вистинските аксесоари Едноставно...

Ретро модни парчиња кои оваа сезона ви се неопходни доколку сакате да бидете ‘ИН’

Ова се најпопуларните модни парчиња за оваа сезона Опремете го вашиот плакар со овие...

Како да го носите омилениот зимски модел додаток – Голем шал

Големите марами-шалови кои уште се наречени и „ќебе-шал“ се омилениот моден додаток во...

Најактуелните модни аксесоари за оваа зима! (ФОТО)

Оваа зима во игра се екстравагантните и впечатливи аксесоари Зимата е веќе тука а со себе ни...

Хит тренд за 2020 кој прилега на секоја должина на коса

Овој тренд ќе ги освои сите дами Сакате својата фризура да ја освежите без притоа да ја...

Новиот драматичен тренд кај ташните кој веројатно нема на секого да му се допадне

Новиот актуелен тренд се предимензионираните ташни со кои нема да поминете незабележано...

Клучот е во деталите: Најактуелните модни додатоци за оваа есен!

Некои се вратија од деведесеттите, а некои штотуку го завзедоа своето место на модниот врв...

Тие се безвременски: Модни трендови кои секогаш се враќаат

Иако ни се чини дека модата донесува мноштво иновативни трендови, таа всушност само ги...

Неодоливи аксесоари за коса кои се најголем хит оваа сезона

Со нивна помош секоја фризура ќе изгледа прекрасно Доколку ви здосади вашата стандардна...

Француски шарм: БЕРЕТКА – еве како ја носат трендсетерките

Како да го носите најпопуларниот француски аксесоар Омилената шик капа е најпопуларен...

Ова се моделите на ТАШНИ кои моментално владеат со модниот свет

Уличниот стил од Милано, Москва и Париз е нешто што секогаш не интересира, но се чини дека за...