Таг:, , , , , , ,

Се чувствувате депримирано? – Овие активности ќе ви го вратат доброто разположение

Ова се само дел од активностите кои можат да ви го вратат еланот и доброто расположение,...

Забавно хоби кое го намалува стресот – Препорачано од докторите како терапија број 1

Со помош на ова хоби ќе се ослободите од стресот и ќе ги опуштите мислите за само час Боењето...

Црвениот крст го проширува обемот на своите активности како одговор на пандемијата од Ковид-19

Преку активирање на дополнителни мобилни тимови за поддршка на ранливи категории граѓани и...

Бидете претпазливи – Ова се најчестите нездрави навики кои луѓето ги практикуваат кога се дома

Безбедноста од коронавирусот е висока доколку седите дома, но внимавајте и на овие нездрави...

Супер идеи за вашите деца како да се забавуваат во домот

Како да го направите секојдневието во изолација повозбудливо за вашите најмали Додека...

Забавни и корисни активности за време на самоизолација

Од секоја ќе извлечете некоја поука Факт е дека не е лесно да се навикнеме на...

Менталното здравје е приоритет – Практикувајте ги овие нешта секојдневно

Менталното здравје е најважно, затоа секојдневно практикувајте ги овие нешта за да...

Досадно ви е во самоизолација? – Еве што интересно можете да правите

Работа од дома, лежење во кревет со компјутерот по цел ден, минимум час време спиење подолго,...

Бидете здрави и активни: На 22. септември започнува Европската недела на спортот!

Последната недела од септември, од 22. до 29. септември, ќе го означи почетокот на многу...

Омилени активности со кои совршено одговара нарачана храна

Без разлика на тоа каква професија имате, сигурно го цените вашето слободно време и сакате...

Како изгледаат мажите за време на шопинг додека ги чекаат жените?

Шопингот за жените претставува една од најомилените и најзабавните активности во слободно...

Овој викенд „Скопје цвета“- градскиот парк во ритамот на цвеќето

Овој викенд, 18 и 19 мај, во градскиот парк 6-ти пат по ред се одржува фестивал на цвеќето под...

6 работи кои ќе ве направат посреќни

Ако сте среќни, која е вашата тајна? Истражувачите откриле многубројни фактори кои влијаат...

Ова се 11 неверојатни факти за Владимир Путин кои досега не сте ги знаеле!

Рускиот претседател Владимир Путин познат е како мистериозна личност која не сака премногу...

Преку социјално претприемништво до развиени заедници

Социјалното претприемништво во РМ е во зародиш. За жал, сè уште не постои законска рамка за...

Со сексот против настинки и грип?

Една американска студија покажа дека сексот го зголемува нивото на имуноглобулинот-...

Во фабриката Купром, изградена во 1940-те години, во недела, 21. октомври ќе се одржи едукативно културен настан

Настанот Купром е замислен како дневна есенска дружба во организација на Меѓународна...

Мислиш дека си доволно фит? Тестирај го својот физички капацитет!

Одржувањето  на физичката кондиција е од основно значење за физичкото и психичкото...

Децата со Даунов синдром дел од Европската недела на спортот: Во спортот има подеднакво место за сите! (ФОТО)

Во спортот и спортските активности има место за сите оние кои имаат желба да спортуваат и да...

Објавени четирите големи спортски настани. Бидете дел од нив!

Професионалното или рекреативното занимавање со спортот и одржувањето на физичката...