Таг:, , , , , , , , , ,

Есен 2020: Нијансата на петролеј повторно на врвот на модната сцена

Пристигна нова вест од модниот свет – нијансата на петролеј повторно се враќа на сцената....

Спортските парчиња од ’90-тите го освоија Instagram – Еве како ги носат трендсетерките

Никој не мислеше дека спортските парчиња од ’90-тите години повторно ќе се вратат на модната...

Spotify аудио апликацијата конечно достапна и во Македонија

За сите љубители на музиката имаме одлични вести – Најпопуларната апликација Spotify конечно е...

(ФОТО) Еден детал на обувките е потребен за да бидете во тренд ова лето

Највпечатливиот тренд за оваа сезона се панделките, а се наоѓаат апсолутно насекаде. А ова...

(ФОТО) Ова лето ќе биде во знакот на ПОРТОКАЛОВАТА – Бојата која ќе царува со модниот свет

Ова лето ќе биде во знакот на портокаловите тонови После едноставните нетурални тонови кои...

(ФОТО) Бели фармерки – Задолжително модно парче за топлата сезона

За совршен пролетно-летен стајлинг, белите фармерки ја имаат главната улога Во модниот свет,...

(ФОТО) Големо враќање на популарните фармерки од ’80-тите кој не ги воодушеви сите жени

Моделот на фармерки кој беше вистински хит повторно се враќа на модната сцена, но не сите се...

(ФОТО) Стилистите споделија 5 нови трендови на фризури кои ќе сакате да ги испробате веднаш

Оваа сезона ни доаѓаат доста забавни трендови на стилизирање на косата кои ќе внесат...

(ФОТО) Новиот омилен пролетен тренд на дамите – „Машки“ одела

Трендот кој владее веќе неколку сезони оваа пролет повторно на врвот. Oversized оделата се...

ИЗОЛАЦИЈА – Што тука не ви е познато?

Тоа е во човековата природа – да сфати колку вреди она што го поседува, дури откако ќе му...

Тестот на вакцината за корона вирусот започна – Ова е првиот пациент кој волонтираше

Џенифер Халер од Сиетл е волонтерката која се пријави да ја тестира вакцината за корона...

Оздраве првиот италијанец на кого му беше даде експерименталниот лек

Пациентот заболен од корона вирус успешно оздрави под влијание на експерименталниот лек...

Том Хенкс се огласи од карантин – Сподели што прави во изолација и каква е неговата состојба

Откако актерот Том Хенкс и неговата жена објавија дека се заразени со коронавирус,...

Јас сум жената која излезе од битката со коронавирусот како победник: Ова ми го спаси животот

Лекувањето е возможно доколку ги почитувате советите на лекарите. Нејзиното име е Ана, таа...

Чевлите со точки се најомилениот неодолив тренд кој ни доаѓа оваа пролет

Принтот со точки го најави својот спектакуларен камбек за пролетната сезона. Едвај чекаме...

Кафеава ташна – Аксесоар кој совршено се вклопува во секоја комбинација

Сѐ што ви е потребно за комплетен стајлинг Практичната дневна ташна е еден од оние...

Апсолутни модни трендови за 2020 година

Еве што не очекува во модниот свет оваа година Минимализмот од ’90-тите Деведесеттите, без...

Новиот моден тренд кој некои ги воодушеви, а некои ги налути

Што мислите вие за овој актуелен моден тренд? Како што веќе и птиците на гранките знаат,...

Ретро модни парчиња кои оваа сезона ви се неопходни доколку сакате да бидете ‘ИН’

Ова се најпопуларните модни парчиња за оваа сезона Опремете го вашиот плакар со овие...

Модна опсесија: Одела во боја за извонреден деловен стил

Оваа сезона освежете ја конзервативниот и минималистички деловен стил со весели бои Во...