Таг:, , , , , , , , ,

Мала залутана албино срна е пронајдена насред пат во Калифорнија! (ФОТО)

Случаен минувач го пронашол ова бело, преслатко суштество залутано насред пат во...

Природата е најголем уметник: 25 неверојатни албино животни! (ФОТО)

Веројатно секој од вас има видено албино човек досега, но дали сте виделе како изгледаат...

Насловната страница на „Вог“ и припадна на албино жена

Португалскиот „Вог“ со своето априлско издание напиша историја- насловната страница и...

Неверојатна убавина: Албино од различни земји во светот (ФОТО)

Албинизмот е генетска состојба во која луѓето не ја наследат вообичаената пигментација на...

Среќа е да видиш албино животно…ретки и необични животни

Навикнати на колоритното секојдневие, навистина е чудно да видите комплетно бело животно....

Екстремно ретка бела жирафа забележана во Танзанија

Жирафата Омо е стара петнаесет месеци. Таа ја преживеа својата прва година и покрај тоа што...